Makaleler

Dijital dönüşümde yetenekleri keşfetmek

Gamfed Türkiye gönüllülerinden Begüm Güney, dijital dönüşüm süreçlerinde yetenek ve yetkinliklerin önemine ve oyunlaştırmanın doğru yetenekleri bulmadaki etkisine değindi.

Gamfed Türkiye 12 Mayıs 2021

“Her şeyin aktığını”, yani her şeyin değiştiğini ve bazen değişimin biz farkında olmasakta hala devam ettiğini belirten Antik Yunan Sokratik öncesi filozofu Herakleitos, şu an yaşadığımız durumu ve hayatımızdaki akışını en iyi bu sözler ile anlatabiliriz. Özellikle yaşadığımız yeni düzen içerisinde, 2500 yıldan fazla bir zamandan sonra da, sanırım hiçbir şey daha doğru olamaz; iletişim şeklimiz, seyahat şeklimiz, çalışma şeklimiz, her şey çarpıcı bir şekilde değişiyor. Kurumsal dünya sürekli olarak yeni zorluklarla karşı karşıya geliyor ve çalışma şeklimizdeki tüm bu değişiklikler kesinlikle İnsan Kaynaklarını (İK) dönüştürüyor. Değişen ve dönüşmeye çalışan kurum kültürleri ile beraber potansiyel yeteneği bulma konusunda işe alım yöneticilerini zorlu bir kurum kültür odaklı yetenek arayışına itiyor.

Küresel olarak İK profesyonelleri bu değişiklikleri tahmin etmeye ve bunlara ayak uydurmaya çalışıyorlar. Yeni ve genellikle beklenmeyen insan kaynakları yönetimi eğilimleri sadece ortaya çıkmakla kalmayarak, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki en iyi kurumlar tarafından da benimsenmesi açısından sürekli geliştirici çalışmalar yapılıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz