Growth Ekibi Kimdir?

Growth Ekibi Kimdir?

Bir organizasyonun büyümesi ve başarılı olabilmesi kendi içinde belirlediği hedeflere göre değişkenlik gösterebilir. Büyüme evresine geçebilmesi için ise bir önceki yazımda belirttiğim gibi ürün/market uyumu, zamanlama, kullanılacak araçların belirlenmesi ve entegrasyonu gibi bir dizi kriterin olgunlaşması gerekiyor. İşte bu noktada oluşturacağınız growth ekibi yapılması gerekenleri belirli bir konsept çerçevesinde hayata geçirerek büyümeyi yakalamanıza ve bunu sürdürülebilir kılmanıza olanak tanır.

Organizasyon içerisinde farklı departmanlara ve ekiplere sahip olabilirsiniz. Oluşturulacak Growth ekibinin üyeleri de bu departmanlara ait kişilerden oluşalabilir. Bu ekipler arasındaki en önemli farkı Growth perspektifi oluşturacaktır.

Growth Hacking konseptinin rastgele hamleler ile yapılamayacağını, belirli bir plan dahilinde, analitik araçlar vasıtası ile gözlem ve test teknikleri ile harmanlanması gerektiği savı DAM Growth Hackers’ın büyüme altyapısı anlayışının temellerini oluşturuyor. Bu noktada Growth ekibinin organizasyon içerisindeki önemli bir görevine de değinmiş oluyoruz: Planlama

  • E-ticaret siteniz üzerinden daha fazla satış yapmak isteyebilirsiniz,
  • Mail listenizi genişletmek isteyebilirsiniz
  • Marka bilinirliğinizi arttırmak isteyebilirsiniz
  • Kendi topluluğunuzu yaratmak isteyebilirsiniz.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 746 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Hata Mesajlarınızı Optimize Edin #3

Hata Mesajlarınızı Optimize Edin #3

Gizle