Makaleler

Hayat kurtaran küçük şeyler #1

Bu yazı dizisi ile size digital analitics ekseninde (ve doğal olarak çoğunlukla Google Analytics ağırlıklı olarak) küçük ama çok dikkat edilmesi gereken maddeleri listeleyerek aklınızın bir köşesinde bulunmalarını sağlamayı hedefliyorum.

Can Taner 23 Temmuz 2015

Şeytan ayrıntıda gizlidir. Hayır, polisiye bir roman reklamı yapmıyorum. Hepimiz ne yazık ki bazen gözümüzden kaçan, bilmediğimiz, dikkat etmediğimiz küçük şeylerin nelere neden olabileceğini fark edince evladını kartal kaçırmış Fatma Girik perişanlığına bürünüyoruz. Bazen de elimizin altında olan fırsatları sırf orada olduklarını bilmediğimiz ufak tefek yöntemler nedeniyle tepiyoruz.

İşte bu yazı dizisi size dijital analytics ekseninde (ve doğal olarak çoğunlukla Google Analytics ağırlıklı olarak) bu küçük dikkat edilmesi gereken maddeleri listeleyerek aklınızın bir köşesinde bulunmalarını sağlamayı hedeflemektedir. Yazı dizisindeki madde sayıları farklı farklı ve detayda olabilir, uyarmadı demeyin 🙂 Elimden geldiğince seriye yeni sayılar ekleyeceğim.

Madde 1: Goal Funnel’larda Dönüşüm hedefine belirlediğiniz tip, alt adımlar için de geçerlidir

Google Analytics’teyiz, Goal tanımlıyoruz, hatta dedik ki biz funnel tanımlayabiliyoruz, heyt! Gittik dönüşümün sağlandığı adımı girdik ve tip olarak da “Equal to” seçtik. Sonra başladık alt adımları girmeye, baktık ki ürün sayfalarının isimleri değişiyor çakallık yapasımız geldi ve regEx koyalım dedik. Ha işte orada yağmurlu havada sağlam gibi görünen ve altı su dolu olan kaldırım taşına basmış durumuna düşeriz. Buradaki altın kural dönüşümü sağlayan değeri atarken seçtiğin tip neyse alt adımlarında da aynı tipte giriş yapmanız gerekir.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz