Makaleler

Hayatımızın kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirebiliriz?

Hayatımızın kullanıcı deneyimini tasarlayarak verimliliğimizi artırmanın ve zamandan tasarruf etmenin metodlarını listeledik.

Berk Bayri 14 Eylül 2015

Az sayıdaki istisna dışında, çocukluk ve okul yıllarında odalarının ve eşyalarının çok düzenli olduğunu iddia eden arkadaşlarımıza pek kulak asmamakta fayda var. Herkesin ‘kendine göre’ bir düzeni olduğu kesin fakat yaşlarımız ilerleyip aynı sistematiği yetişkinlik yıllarına dek taşıdığımızda, verimliliği hedefleyerek zaten bir dirhem kalan zamanımızı verimli kullanarak zaman artırmak kaçınılmaz bir önceliğe dönüşüveriyor. Üstüne üstlük bu ‘kendimize has’ düzenin örüntüleri çevresel ve ortak düzenle aynı dilden konuşmuyorsa her gün yeni birer küçük kıyamete uyanmak işten değil.

Gelin, kaos ile obsesif kompülsif bozukluk arasında bir denge noktası bulmamızı sağlayan metodları gözden geçirerek hayatımızın deneyimini nasıl tasarlayabileceğimize ve kişisel verimliliğimizi nasıl artırabileceğimize göz atalım.

Eliminasyon diyeti metodu

Sindirim sistemimizi, besinler ve bedenimiz arasında işlevsel olan bir arabirim olarak ele almaktan zarar gelmez. Bu arabirim nörotransmitterler, hormonlar, kimyasal elçiler, enzimler ve bakterilerden oluşur. Vücudun bağışıklık sisteminin de %70’ini oluşturur.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et