İçerikte DIY videolarının önlenemez yükselişi

İçerikte DIY videolarının önlenemez yükselişi

Eğlenceli ve paylaşılır bir video içeriği yaratmanın ilk adımı kime hitap ettiğinizi bilmenizdir. Fakat son zamanlarda öyle bir video trendi yeşerdi ki neredeyse yediden yetmişe herkesi illüzyonik etkisiyle ekran başına hapsetmiş durumda. DIY (Do it yourself) yani Kendin Yap videoları mevzubahis.

2012’de kurulan Buzzfeed’in, 2015 Aralık’ında piyasaya sürdüğü, adından da anlaşılacağı üzere acayip lezzetli kısa videolar yayınlayan içerik kanalı Tasty, şu an Facebook’ta 59 milyon takipçiye sahip. Bir anda o kadar popüler oldu ki isminin başında ve sonunda “taste” geçen onlarca yabancı ve bir o kadar da yerli içerik kanalı türedi. Bu ilgiden yeterli nasibi alan Buzzfeed çok geçmeden DIY özelinde ikinci kanalını da Nifty adıyla Mart’ta yayına soktu. Tasarruf yöntemleriyle birlikte derli-toplu evler için taktikler vermeyi amaçlayan Nifty’nin Facebook sayfası “Bu daha önce neden aklıma gelmedi?” dedirten videolarla dolup taşarken takipçi sayısı da bir anda 10 milyona yaklaşıverdi.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 745 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 48 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
İyiler her zaman kazanır mı?

İyiler her zaman kazanır mı?

Gizle