“Lütfen Bizden Ayrılmayın”

“Lütfen Bizden Ayrılmayın”

Televizyonda reklama rastlayınca başka kanala geçmek ya da sesi kısmak ayıp karşılanır mı? Tabi ki hayır, yani bu tartışılmaz bile. Program yapımcıları çözüm olarak en heyecanlı yere reklam koyarak ya da başlıktaki gibi cümlelerle izleyicinin “kaçmasını” engellemeye çalışabilirler. Bunda da bir gariplik yok. Ancak konu internete geldiğinde, reklam gösterme/engelleme konularında, müzik ve film sektöründe olduğu gibi büyük bir etik tartışması var.

Alper Balkanlı, reklam engelleyicilerden “akıllı” gösterim modellerine, dijital reklamların bugününü ve yarınını SHERPA Blog için yazdı.


Ne durumdayız?

Display reklamlar (yani çok özetle banner’lar), içerik pazarlayan medya firmaları, kullanıcı kaynaklı içerik (UGC) networkleri, sosyal medya platformları ve arama motorları gibi firmaların gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Reklam verenler tarafından da severek kullanılmakta ve hiç de söylendiği gibi azalarak bitmiyor. Oysa ki mobil trafiklerin artık desktop trafiğini geride bırakmaya başladığına ya da ekran boyutları, bilgiye hızlı erişim beklentisi ve kullanıcının internet kotası gibi ekstra durumlarla boğuşan mobilde display reklamların sonunun geleceğine dair senaryolar hep var, ama olmuyor. Yani bannerlar, tıklanmasalar bile, sadece görünürlük elde etmeleriyle toplam reklam stratejilerinde halen etkisini koruyor.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

Tasarımcılar için araştırma rehberi

Gizle
SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Ürün/Market Uyumu (Product/Market Fit) Nedir?

Ürün/Market Uyumu (Product/Market Fit) Nedir?

Gizle