Makaleler

Marketing Analytics 101’de 3 Temel Kural

Ölçümlenebilir Pazarlama'da, yola çıkış noktanız neresi sorusuna yanıt versek, bu merakın arkasındaki sis perdesi biraz daha dağılmaz mı? O zaman, haydi çomak sokmaya başlayalım...

Yakup Bayrak 24 Mart 2015

Sadece dijital pazarlama alanında değil, verinin ve onu ölçümlemek adına teknik araçların kullanıldığı her iş alanda, veri madenciliği uzmanı, istatistiklerini yorumlayan analist ve tüm bunları bilgiye dönüştüren stratejistlerin “ulu manitu”ya sahip olduğu düşünülüyor. Bir gizem, bir “Şimdi orası senin bildiğin gibi değil canım!”dır gidiyor. Merak büyüyor ve ne yazık ki bu merakın engellemeyen arzı beraberinde, pragmatist bir zümreden çıkışa alan yeni bir “bilgisi olmadan fikir sahibi olan” güruhun doğumunun da habercisi oluyor. Gelin, buna çomak sokalım.

Örneğin, Marketing Analytics yani Ölçümlenebilir Pazarlama’da, yola çıkış noktanız neresi sorusuna yanıt versek, bu merakın arkasındaki sis perdesi biraz daha dağılmaz mı? Peki ya o terminoloji bombardımanı altındaki sohbette, kendinizi biraz daha az yalnız hissetmez misiniz? Ya da bir sonrakinde “siz de fikrinizi beyan edebilecek” aralığı kovalamaya başlamaz mısınız?

O zaman, haydi çomak sokmaya başlayalım…

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et