Makaleler

Neden bir UX tasarımcısını işe almalısınız?

Şirketler neden UX tasarımcılarını ekiplerine katmalı? Bunun şirketlere ve şirketlerin geliştirdiği ürün ve servislere ne gibi katkıları var?

Merve Sayın 11 Mayıs 2021

Şirketler, kullanıcı merkezli ürünler oluşturmak istiyorlarsa, bir UX tasarımcısına ihtiyaçları var. Bu profesyoneller nasıl uygulama ve web ürünleri yapacaklarını bilirler. Bu tür ürünler yüksek bir dönüşüme ve hatta daha fazlasına sahip olur.

UX tasarımcısı olmayan bir şirket

Düzenli bir tasarım sistemi olan şirketleri her yerde tanırız. Bu şirketlerin internette veya mobilde varoluşu bir düzen ve ahenk içindedir. UX insan odaklı bir alandır ve UX alanının gücünü bir kez deneyimleyen şirketler kullanıcılarını okumayı bilir ve kararlarını bu çerçevede alır. Bu alanda şirketine katkıda bulunanlar yükselen grafiklerle, internette etkin bir varoluş ve haliyle de güçlü bir kullanıcı deneyimiyle ödüllendirilir.

“İyi tasarımın pahalı olduğunu düşünüyorsanız, kötü tasarımın maliyetine bakmalısınız.”

Ralf Speth

Başarılı bir UX tasarımcısı olmadan önce kat edilmesinde fayda bulunan bazı yollar mevcut: Tasarım alanında akademik eğitim, kanıtlanmış deneyim, güçlü portfolyo, online alınan ux sertifikası.

Peki ya UX tasarımcısı arıyoruz ilanı olmayan veya gerçekten UX tasarımcısı aramayan onlarca şirket ve iş arama ekranının sağ tarafındaki genişleyen kaydırma çubuğu?

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et