Siz de bir kullanıcı deneyimi tasarımcısısınız

Siz de bir kullanıcı deneyimi tasarımcısısınız

Ürünler, servisler, kullanıcılar ve onların deneyimleri… Bunları düşündüğünüzde belki de çoğumuzun aklına ‘daha tıklanabilir’ butonlar, önsezisel olarak algılanabilen arabirimler ya da mobil bir arabirimin menüsü geliyor. Oysa manzaraya geniş açılı bir objektifle baktığımızda bambaşka ve çok daha zengin bir dünya var.

Geçtiğimiz hafta öyle farklı bir deneyim yaşadım ki, zaman içinde oluşagelen algımı kökten değiştirdiğini söylesem yalan olmaz. Ezberimizi bozmak, önyargılarımızdan arınmak ve bazen kalıpların dışına çıkmak gerekiyor. Bu deneyimimi, sizin de algılarınızı güncelleyebilmesi amacıyla paylaşmak istedim.

Algılarınızdan ve ön yargılarınızdan kurtularak düşünün lütfen:

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
  • ahuseynovteymur@gmail.com

    Kullanıcı deneyimi tasarımcı öğrencisi olarak, kafede garson çalıştığım günler çıldırıyorum. Adamlar hiç i düşünmüyor (personel yada müşteriyi yada daha fazlasını). Oysa daha mükemmelini yarata bilirler… sosyal deney olmadığına sevindim

    • ahuseynovteymur@gmail.com

      **Öğrencisiyim ve kafede çalıştığım zamanlar…. Cümle böyle olması lazım

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Girişimler için “tersine mentorluk” yaklaşımı ve danışmanlar omer-erkmen-sonat-kaymaz-yeni-nesil-kafasi-1-tersine-mentorluk-ve-danismanlar

Girişimler için “tersine mentorluk” yaklaşımı ve danışmanlar

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Doğuştan bir sistem düşünürü müsün? are you a natural system thinker disrupt design

Doğuştan bir sistem düşünürü müsün?

Gizle