Makaleler

Soruyoruz- Sizce Growth Hacking Nedir?

Ürettiği özgün içerikler ile Türk internet girişimciliği ekosisteminde Growth Hacking, analiz ve ölçümleme konularında bilinmeyenleri açığa çıkarmak ve yanlış bilinenleri düzeltmeyi amaç edinen DAM Growth Hackers, not defterini bu işe gönül vermiş blog yazarlarına açıyor.

Batuhan Ünal 07 Ağustos 2015

Ürettiği özgün içerikler ile Türk internet girişimciliği ekosisteminde Growth Hacking, analiz ve ölçümleme konularında bilinmeyenleri açığa çıkarmak ve yanlış bilinenleri düzeltmeyi amaç edinen DAM Growth Hackers, not defterini bu işe gönül vermiş blog yazarlarına açıyor. “Sizce Growth Hacking Nedir?” temalı hazırlanacak içerikler ile farklı fikirleri takipçilerimiz ile buluşturacak ve temellerini attığımız değerli “hafıza”yı zenginleştireceğimiz bu diziyi not defterimizden takip edebilirsiniz.

Konuk yazar dizisinin ilk yazısı Levent Aşkan ve Akın Özcan tarafından hazırlandı. Başarılı bir growth hacking stratejisinin organizasyona yapacağı etki ve growth ekibinin sahip olması gereken temel özellikleri konu alan makale için keyifli okumalar diliyoruz.

Growth Hacking ile şampiyon olmak

Futbolda başarıyı getiren en önemli faktör genellikle paradır. Şampiyon olan veya kupa kazanan takımlara baktığınızda iyi bütçeleri olduğunu görürsünüz. Çünkü başarıyı yakalamak için fiyatı yüksek olan kaliteli oyuncuları alım gücüne sahip olmak çok önemli bir faktördür.

Bu gerçekle birlikte, düşük bütçeli takımların da zaman zaman başarı kazandığına şahit oluruz. Ancak bunu, birinci sınıf oyuncuları getirecek bütçeleri olmadığı için başka doğruları yaparak başarırlar. Gerçek manada “takım olmak”, rakipleri çok iyi analiz ederek onların eksikliklerinden faydalanmak, kendi eksikliklerini iyi analiz edip onları gidermek gibi. Bütçesi yüksek olan takımların ise analize çok ihtiyacı yoktur, çünkü zaten takımları yeterince kuvvetlidir.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et