Makaleler

Tasarım kariyeriniz için 4 yeni trend: 2021’de göreceğimiz yeni tasarım rolleri

"Farklı bir şey" arayanları bekleyen pek çok yeni fırsat var. Bu yıl keşfetmek isteyebileceğiniz dört farklı kariyer trendi ve yeni tasarım rolleri bu makalemizde.

Berk Bayri 04 Şubat 2021

Tasarım uygulamaları, geçtiğimiz birkaç yıl içinde şirketlerin dijital dönüşümlerinde bir kuantum sıçraması yapmalarını ve büyük kazançlar elde etmelerini sağladı. Geçen yıl ise COVID-19, endüstrileri teknolojik bir dönüm noktasına kadar itti ve sadece birkaç ay içinde, yıllara bedel dijital değişimi beraberinde getirdi.

Artık 2021 yılındayız ve tasarım her zamankinden daha fazla şirkette kendine yer buluyor. İşletmeler, tasarım uygulamalarını temel işlevlerine entegre etmeye ve bunları organizasyonun tamamında ölçeklendirmeye devam ediyor. Bu, tasarıma yönelik harika bir bütünsel bakış sağlıyor ancak tasarımcılar, ekibini oluşturmak isteyen liderler ya da meraklı ürün paydaşları olarak bizim için ne anlama geliyor? Invision ekibi bu büyük endüstri eğilimlerinin kariyerimiz ve gelecekteki fırsatlarımız üzerindeki etkilerini bulmak için iş ilanlarını gözden geçirdi, orijinal raporları araştırdı ve uzman görüşlerine başvurdu. Birçok tasarımcının temel isteği hala yıldız ürünler geliştirmek ancak farklı bir şey arayanları bekleyen pek çok yeni fırsat var. Bu yıl keşfetmek isteyebileceğiniz dört farklı kariyer trendini şöyle listeleyelim:

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz