Makaleler

UX gerçek hayatta ne işimize yarar?

Dijitalle bütünleşmiş yeni gerçek hayatta her kullanıcı sunulan her ürün ve hizmetin ayrılmaz bir parçası. Bu yüzden kullanıcı deneyimi; girişimciler, tasarımcılar ve elbette kullanıcılar için her saniye daha da büyük değer kazanıyor. Öyleyse nedir bu kullanıcı deneyimi dedikleri ve gerçek hayatımıza etkileri?

Eser Teker 02 Mayıs 2016

Dijitalle bütünleşmiş yeni gerçek hayatta her kullanıcı sunulan her ürün ve hizmetin ayrılmaz bir parçası. Bu yüzden kullanıcı deneyimi; girişimciler, tasarımcılar ve elbette kullanıcılar için her saniye daha da büyük değer kazanıyor. Peki nedir bu kullanıcı deneyimi dedikleri ve gerçek hayatımıza etkileri?

Birçoğumuz, her şeyi merak edip hiçbir şeyi öğrenmemeye çalıştığımız öğrenim yıllarımızı bir zaman önce geride bıraktık. Artık o yıllarda sıkça bahsettiğimiz “gerçek hayat”ı yaşıyoruz. Gerçek hayat derken bu kavrama hemen bir açıklık getirmek gerekiyor sanıyorum. Bireyin öğrendiği her şeyin yanına kar kaldığı, öğrenemediklerinin cezasını da kendi hesabına çektiği bir deneyimler bütününden bahsediyorum.

Dijitalle bütünleşmiş yeni gerçek hayatta bireyler, herşeyi şekillendiren kaotik tasarımın aktif kullanıcıları. Artık ıssız bir adaya düşerken bile gelen kutunuzda birikecek binlerce e-postayı, sosyal medya hesaplarınızın güncel durumunu ve izleyemeyeceğiniz yüzlerce komikli videoyu dert etmeniz aslında hiç de anormal değil.

post-2

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir