Makaleler

UX için dışarıdan destek mi almalı, içeride ekip mi kurmalı?

Bu soruyu, bir kullanıcı deneyimi tasarımı ofisinin kurucusunun yanıtlayacak olması, SHERPA ve SHERPA Blog'u yeni tanıyanlar için ilk bakışta "taraflı bir yanıt" olarak algılanabilir. Lakin bilen bilir, bizler acı gerçekleri hiç evirip çevirmeden aktarmamızla gönüllerde yer edindik. Gelin, farklı yaklaşımların olası sonuçlarını, konuyu enine boyuna ele aldığım yazıda irdeleyelim.

Yakup Bayrak 29 Ağustos 2016

Bu soruyu, bir kullanıcı deneyimi tasarımı ofisinin kurucusunun yanıtlayacak olması, SHERPA ve SHERPA Blog’u yeni tanıyanlar için ilk bakışta “taraflı bir yanıt” olarak algılanabilir. Lakin bilen bilir, bizler acı gerçekleri hiç evirip kıvırmadan aktarmamızla gönüllerde yer edindik. O çok değerli konumu kaybetmeye de hiç niyetli değiliz.

“Kesin karar: UX bizim için çok önemli!”

Bir itirafla başlayayım; eğer henüz yukarıdaki kesin kararı almadıysanız, bu yazı sizin için çok faydalı olmayacaktır. Zira ben bu durumdan, UX’in ürün yaratımından başlayan varlığı veya yokluğunun sizin için ne anlama geldiği konusunda henüz yeterince kafa patlatmadığınız sonucunu çıkaracağım. Size maliyet, üretim hızı ve kullanıcıya sunulan katma değerler ekseninde UX’in size neler sunabileceğini özetlemek isterdim lakin SHERPA Blog zaten bunun için yaratıldı. Dilerseniz şu kategoriden başlayarak bu alandaki açığınızı kapatabilirsiniz.

Şimdi tekrar kararsızlık vadisinde kalanlara dönelim ve soralım: “UX dışarıdan bir ekiple yönetilebilir mi?”

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
    İlgini çekebilir