Makaleler

UX Tekniklerinin Artıları & Eksileri

Proje Paydaşları Toplantısı Projenin kapsamını, gereksinimlerini ve risklerini anlamak için, projeye dahil olacak proje sahipleri ile yapılan toplantıyı / görüşmeyi tanımlar. Artısı: Müşterinin projeyle alakalı belirtmek istediği birçok konu bulunur. Fakat karşınızdaki proje sahibi 1 kişiden değil de birçok kişiden oluşuyorsa, projenin hedefleri / kapsamı ile alakalı bilgi almanın ve projenin sınırlarını çizmenin yollarından biri de bu […]

Selen Şentürk 10 Nisan 2015

Kullanıcı Deneyimi Tasarım süreçlerinde kullanılan tekniklerle alakalı uçsuz bucaksız bir liste bulunuyor. Bir projede, projenin ihtiyacı ve kapsamına göre bazen çoğunu, bazen de bir kısmını kullanabiliyoruz.

Peki bu tekniklerden hangilerinin ne konuda faydası, ne konuda eksiği olduğuyla alakalı önümüzde bir liste olsa, bu sayede ihtiyaca göre, hangi tekniği nerede kullanabileceğimizi, hangisini o kapsamda değerlendirmemizin zaman kaybı olacağını analiz edebilsek güzel olmaz mı? İşte o “hazine gibi liste”yi sizin için hazırladım. Hazırlamakla kalmadım, bir de sizle paylaşayım dedim.

Buyrun:

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz