Makaleler

UX ve Growth hacking: Bir aşk hikayesi

Nasıl deneyim olmadan "kullanıcı"nın bir anlamı olmuyorsa, kullanıcı olmadan da "büyüme"den veya onu "sürdürülebilir kılma çabası"ndan bahsetmenin anlamı olmuyor. Gelin, hem sürekli birbirleriyle kavga eden hem de birbirlerinden asla ayrılamayacak bu ikilinin ilişkilerine hızlıca bir göz atalım.

Yakup Bayrak 28 Mayıs 2015

Nasıl deneyim olmadan “kullanıcı”nın bir anlamı olmuyorsa, kullanıcı olmadan da “büyüme”den veya onu “sürdürülebilir kılma çabası”ndan bahsetmenin anlamı olmuyor. Gelin, hem sürekli birbirleriyle kavga eden hem de birbirlerinden asla ayrılamayacak bu ikilinin ilişkilerine hızlıca bir göz atalım.

Ne zaman bana “Neden bu işi, bu kadar büyük bir tutkuyla yapıyorsun?” diye sorsalar, “Hızlı üretebiliyor, sunabiliyor, sonuç alabiliyor ve değiştirebiliyorum.” diyorum. Fark ettiyseniz, normalde başka bir meslekte de yapabileceğim birçok eylemi “hızlı yapabilmek”, aslında beni cezbeden. Hızlıca üretebilmek, sonucu deneyimleyebilmek ve sonrasında da hedeflediğimi başarıp başaramadığımı gözlemleyebilmek, benim ana motivasyonum. Şimdi tam da bu noktadan, geriye doğru sarmaya başlıyor ve sizlere bu ikilinin hikayesini, kendi motivasyonumla nasıl bağladığımı madde madde açıklamak istiyorum. Toplam 10 maddede tümevaracağım ve bunu yaparken sizi bunaltmayacağım merak etmeyin.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir