UX’e önem vermenin ölçümlenebilir faydaları

SHERPA’nın “asla”ları arasında, “saygıda kusur edilmeyecek 3 konu” var: kullanıcılar, uygulama ve sonuçlar. Bu yazımız da Fleetcorp websitesinde yer alan Live Chat butonunda gerçekleştirdiğimiz kullanıcı deneyimi çalışmasının sonucunda, sadece 1 aylık süre içerisinde ortaya çıkan %183’lük Live Chat talebi artışıyla ilgilidir.

Birazdan detaylarını okuyabileceğiniz vakada, minimum iş gücüyle,  maksimum fayda yaratmanın nasıl da mümkün olabildiğine şahit olacaksınız.

UX'in Faydaları

Fleetcorp için yarattığımız kurumsal sitenin SaaS destekli Live Chat özelliğinin, “ziyaretçiler tarafından yeterince dikkat çekmediği için kullanılmıyor olduğuna” dair bir öngörü ile iyileştirilmesi yönünde bir talep aldığımızda aklımıza ilk gelen şu oldu: “Öyle bir çözüm bulalım ki eski-yeni karşılaştırmasına girdiğimizde ortaya çıkacak fark dudak uçuklatsın.” Dudağınız uçuklar mı bilmeyiz ama biz her ihtimale karşı sonuçları raporladık 🙂 Detayları yazının ilerleyen bölümünde inceleyebileceksiniz.

Ekip üyelerimizden Özer Toplan’ın kaleme aldığı raporu aşağıda ve SHERPA’nın Slideshare sayfasında bulabilirsiniz.  

Sizler de websitesiniz için küçük, ay sonunda sunduğunuz raporlarda büyük farklar peşindeyseniz SHERPA ile temasa geçmelisiniz. 

yb_imza_temo

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine… markalarin-tuketici-ile-iliski-kurma-yontemleri

Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine…

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Dilek Dayınlarlı ile Türk girişimlerini küreselleştirmek üzerine

Dilek Dayınlarlı ile Türk girişimlerini küreselleştirmek üzerine

Gizle