Makaleler

Yeni başlayan web tasarımcılar için öneriler

Eğer web arabirimleri tasarlamaya yeni başladıysanız ya da bu konuda kendinizi geliştirebileceğinizi düşündüğünüz konular varsa, konuk yazarımız Emre Balkanlı'nın SHERPA Blog okuyucuları için derlediği notlara kulak verin.

Emre Balkanlı 18 Mart 2016

Eskiden bir web sitesinin içeriklerinin üretilmesinden arabirimlerinin tasarlanmasına, geliştirilmesinden güncellemesine bütün süreçlerinden sorumlu olan webmaster’lar vardı. Dönemler ve ihtiyaçlar değiştikçe, web tasarımcılarından beklentiler de değişiyor. Fakat değişmeyen bazı şeyler var ve eğer web arabirimleri tasarlamaya yeni başladıysanız ya da bu konuda kendinizi geliştirebileceğinizi düşündüğünüz konular varsa, konuk yazarımız Emre Balkanlı’nın SHERPA Blog okuyucuları için derlediği notlara kulak verin.


Web tasarımcılarının üzerindeki durgunluk bir süredir bitmiş görünüyor. Firmalar artık “Benim de bir web sitem olsun”dan daha fazlasını yapmaları gerektiğini anladı; bu da yenilenmesi gereken birçok iş anlamına geliyor. Ayrıca her geçen gün, işlerinin çoğunu kendi web siteleri üzerinden geçirmeyi düşleyen yüzlerce insan ve firma ortaya çıkıyor: bloggerlar, küçük-büyük e-ticaret siteleri, haber web siteleri, bahis web siteleri, forumlar ve birçok start-up ürün…

Hepsinin bir ortak noktası var: standart web sitesi tasarlama ve geliştirme süreçlerinde ihtiyaç duyulan bilgi ve deneyimin bir tık daha üst seviyesinde bazı teknolojiler ve yeni tasarım dilleri kullanmaları gerektiğini anlıyorlar. Ama havada gerçek bir toz bulutu var onlar için.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir