Aydın Öztunalı: “İnsanlar fikirden önce gelir”

Aydın Öztunalı: “İnsanlar fikirden önce gelir”

İstanbul’daki yatırımcı dünyasının oldukça iyi olduğunu biliyorum ancak yine de Ankara’dan bir yatırımcıyla da konuşmak istedim. Kaan Akın, Dr. Aydın Öztunalı ile konuşmamı tavsiye etti. Kendisiyle buluşmak için Ankara’ya gitmek üzere hazırlanırken, Dr. Öztunalı ile İstanbul’da, Jamie Olivers’ın Zorlu Center’daki mekanında buluşma şansı yakaladım. Hayır, beni öğle yemeğine davet etmedi, ama Jamie’s Italian’da şahane bir Türk kahvesi içtik. Jamie’yi sevsem de bir şekilde, Flaman bir aşçı olan Jeroen Meus’un daha fazla hayranıyım. Aynı şeyi, kendisine sadece ismiyle hitap etmemi isteyen Aydın için de söyleyebilirim. O, bazı İstanbul yıldızları gibi, kendisini ortaya atmıyor. Sohbetimiz boyunca, tutkusunu tevazuyla birleştirdiğini gözlemledim. Startup dünyasına olan tutkusunu…

Ankara’da, ODTÜ İşletme ile başlayan yüksek öğrenim hayatını, HEC Paris’te ve Kuzey Carolina’daki Duke Üniversitesi’nde MBA ve ardından Ankara Üniversitesi’nde Finans doktorası ile tamamlıyor. Bence bu oldukça etkileyici. Daha etkileyici olan ise, iş hayatına devlet memuru olarak başlayıp 2004’te aldığı bir kararla özel sektöre geçiş yaparak ortaklarıyla birlikte kendi şirketini kurması. 2009’da Speak2buddy’de halen yarı zamanlı bir girişimci, ancak şu an için bu proje dondurulmuş durumda. Devlet memuruyken rekabet hukuku ile ilgileniyor. Bu ilgisi eğitim geçmişiyle birleşince, şimdi ortaklarıyla birlikte yönettiği şirketi, Ankara merkezli — ve gayet açık nedenlerle bir İstanbul ofisi de bulunan Midas Danışmanlık için önemli bir katma değer yaratıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Bir portakal nasıl paylaşılır?

Bir portakal nasıl paylaşılır?

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Kabuğu Kırmak Kabuğu Kırmak

Kabuğu Kırmak

Gizle