Patrick Bosteels

Patrick Bosteels

Founder & Chief Connector @Stage-Co

14 yaşından 19 yaşına kadar aldığı sanat derslerinin ardından dört yıllık sanat okuluna giderek fotoğrafçı ve film yapımcısı olmaya çabalayan Patrick, 16 yaşına geldiğinde asla bir patronun emrinde çalışamayacağına karar veriyor. Genç yaşta baba oluyor ve çok kısa bir süre sonra sanat odaklı işlerin ailesinin geçimini sağlamaya yetmeyeceğini fark ederek profesyonel iş hayatına adım atıyor. Oldukça sınırlı kaynakla pek çok şirket kuruyor, zor yoldan öğreniyor. Her zaman yaratıcılık ve teknolojinin buluştuğu işlerde yer alıyor.
Çoğunlukla Belçika, Fransa, ve İngiltere’de geçen profesyonel iş yaşamında 30 yılı geride bıraktıktan sonra Türkiye’ye geliyor. Aynı dönemde kariyeri de etki yaratmaya (impact creation) odaklı bir yola evriliyor. Kurumsal çalışma modelinden ayrılarak, daha iyi bir dünya için sürdürülebilir ve anlamlı bir değişim yaratmak amacıyla profesyonel iş bilgisini paylaşmaya odaklanıyor. Bu hedefin barındırdığı naifliği ve bu hedef uğruna çalışmayı seviyor.

Startup, teknoloji, organizatör, eğitmen ve danışman son dönemde en çok sahiplendiği kelimeler ve eşi Neşen Yücel ile birlikte, böyle güzel bir ülkede, bu kapsamda bir iş yaptığı için kendisini oldukça şanslı hissediyor. Stage-Co.com, CoderDojoTurkiye.com ve YeniYetenek.com bu hedefin şu anki meyveleri. Ne mutlu ki!