Blockchain güven kavramını nasıl yeniden tanımlıyor?

Blockchain güven kavramını nasıl yeniden tanımlıyor?

Günümüz dijital dünyasında eksikliğini en çok hissettiğimiz şey, güven. Tüm altyapısını güven üzerine kuran Blockchain teknolojisinin bu denli yükselmesi de bu noktada hiç şaşırtıcı değil. Öte yandan, dijital olsun olmasın, küresel anlamda dev firmaların da hem güven hem de müşteri sadakati konularında son yıllarda bir gerileme içinde oldukları, bireylerin daha güvenilir, sürdürülebilir ve takip edilebilir küçük üretici / sağlayıcılara yöneldikleri de bir gerçek. Buna ayak uydurmaya çalışan devlerin attıkları ilk adımlardan birisi de genellikle nesnelerin interneti ve blockchain teknolojisi oluyor.

Bu konulara blockchain ve nesnelerin interneti girişimi Ambrosus ile cevap arayan Vlad Trifa, tüm bunları ve daha fazlasını bize 3 dakikalık röportajında anlattı.

İyi seyirler!

Vlad Trifa

EPFL’de Swisscom Dijital Laboratuvarı‘nın başında görev yapan Trifa, daha öncesinde ise ürünleri daha akıllı hale getirmek için çalışmalar yapan EVRYTHNG firmasının eş kurucularından biri ve ürün geliştirme departmanının müdürü olarak çalışmaktaydı.

Geçtiğimiz yıllarda, biyologlar için Meksika ve California’daki ormanlarda yaşayan kuşların iletişimini incelemeleri için akustik bir sensör geliştiren Trifa, benzer bir projeyi Japonya’da geliştirilen insansı robotların motor nöron koordinasyonu üzerine de gerçekleştirdi.

Hareket edebilen nesnelerin web ortamı ile iletişimini sağlama konusunda en iyilerden birisi olan Vlad Trifa, tecrübelerini MIT, UCLA, SAP ve EPFL’de mühendis ve araştırmacı olarak çalışmasına borçlu olduğunu söylüyor.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Ken Segall ile Steve Jobs ve basitlik üzerine

Ken Segall ile Steve Jobs ve basitlik üzerine

Gizle