Dijital teknolojiler bizi sosyal çöküşe mi sürüklüyor?

Dijital teknolojiler bizi sosyal çöküşe mi sürüklüyor?

SHERPA Blog, Brand Week İstanbul Efsaneleri’nin üçüncü bölümünde, UCLA’in Bilgi Teknolojileri ve Tasarım/Medya Sanatları bölümü öğretim üyesi Prof. Ramesh Srinivasan’ı ağırlıyor. Digital Cultures Lab’in de kurucusu olan Srinivasan, dünyanın çeşitli bölgelerinde teknoloji, politika ve toplumlar arasındaki ilişkiler üzerine araştırmalar yapan bir bilim insanı.

Prof. Ramesh Srinivasan, NYU Press tarafından yayımlanan Whose Global Village? Rethinking How Technology Impacts Our World (Kimin Dijital Köyü? Teknolojinin Dünyamızı Nasıl Etkilediği Üzerine Düşünceler) ve Polity Press tarafından yayımlanan After the Internet (İnternetten Sonra) adlı iki kitabın da yazarı. Söyleşimizde, yeni teknolojilerin ve internetin gerçekliğimizi nasıl şekillendirdiğinden ve her gün hayatımızda olan algoritmaların kültürel çeşitliliğe olan etkilerinden söz ettik.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
  • Fatih
    Fatih

    Teşekkürler.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Türkiye’deki tasarım toplulukları bölüm II: Tasarım Mutfağı tasarim-topluluklari-bolum-2-tasarim-mutfagi

Türkiye’deki tasarım toplulukları bölüm II: Tasarım Mutfağı

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Genetik yapımız kaderimiz mi? tom-stubbs-chronomics-interview

Genetik yapımız kaderimiz mi?

Gizle