Röportajlar

Dijital Topuklar: “Cinsiyet eşitliği için zihniyet değişimi şart”

SHERPA Blog yeni içerik serisi "Dijital Dünyanın Kadınları" ilk röportajı ile karşınızda. Teknoloji ve tasarım alanında üreten ve çalışan Türkiyeli kadınlara odaklanacağımız bu yeni seride, bilişim sektöründeki cinsiyet eşitliği üzerine kafa yoracak, fikir üretecek ve özellikle de kişisel tecrübeleri dinleyerek bir farkındalık yaratmaya çalışacağız.

Alkan Dalkılıç 27 Temmuz 2018

SHERPA Blog yeni içerik serisi “Dijital Dünyanın Kadınları” ilk röportajı ile karşınızda. Teknoloji ve tasarım alanında üreten ve çalışan Türkiyeli kadınlara odaklanacağımız bu yeni seride, okurlarımızı bilişim sektöründeki toplumsal cinsiyet normları hakkında bilgilendirmeyi, konuklarımızla birlikte fikir üretmeyi, kişisel tecrübeler üzerinden çözüm önerileri geliştirmeyi ve en nihayetinde de bir farkındalık yaratarak daha kapsayıcı bir zihniyeti tasarlamayı amaçlıyoruz.

İlk konuklarımız Dijital Topuklar Platformu‘nun kurucuları Perihan Gürer ve Elif Doğan. Kendileriyle kariyer yolculukları boyunca yaşadıkları tecrübeleri, Dijital Topuklar’ın geçmişi ve geleceği, teknolojiyle olan kişisel ilişkileri ve Türkiye’deki cinsiyet eşitliği algısı üzerine konuştuk.

İyi okumalar!

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir