Dilek Dayınlarlı ile Türk girişimlerini küreselleştirmek üzerine

Dilek Dayınlarlı ile Türk girişimlerini küreselleştirmek üzerine

“It’s a man’s world” (Bu dünya erkeklerin dünyası) şarkısını hepimiz biliyoruz. Bunu birçok endüstride pratikte görmek mümkün ve bilgi teknolojileri (IT) de bunlardan biri. IT sektöründe birçok şirket kurdum ve hiçbir zaman bir kadın yazılım geliştirici bulamadım. Neyse ki bu durum artık değişiyor. CoderDojo’ya yazılım geliştirmeyi öğrenmek amacıyla katılan kızların sayısı her geçen gün artıyor. Umudumuz var ve şanslıyız ki günümüzde Türkiye’deki venture capital (risk sermayesi) arenasında güçlü kadınlar var.

Stage-Co’yu 3 sene* önce eşimle beraber kurduğumuzda, ortak bir arkadaşımız vasıtasıyla 212Ltd şirketiyle tanışmış ve Ali Karabey’le deniz kenarında buluşmuştuk. O zamanlarda boğaz kenarındaki mekanlara gitmeye bayılıyordum; benim için tamamen yeniydi ve Belçika, Gent’teki “grachten” ile bile kıyasalanamayacak kadar büyüleyiciydi. Hatırladığım kadarıyla, Türkiye’deki startup sahnesini anlamak amacıyla bir sürü soru sorduğum güzel bir sohbetti. Öğrenmiştim ki, 212Ltd’in iki ortağı daha vardı ve Dilek Dayınlarlı onlardan biriydi. Takip eden yıllarda kendisini daha yakından tanıma fırsatı buldum ve bu röportaj serisinin ikinci konuğu olmaktan çok mutlu oldu. Onunla yine boğazın kıyısında, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Startup Carnival etkinliğinde buluştuk.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 746 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Sosyal medya yönetimi neden fena halde makarna pişirmeye benzer?

Sosyal medya yönetimi neden fena halde makarna pişirmeye benzer?

Gizle