İlham Verenler #2.3: Aras Bilgen: Bir tasarımcı ile nasıl çalışılır?

İlham Verenler #2.3: Aras Bilgen: Bir tasarımcı ile nasıl çalışılır?

SHERPA Blog İlham Verenler video serimizin ikinci sezonundaki konuğumuz kullanıcı deneyimi (UX) tasarım koçu Aras Bilgen. Kendisiyle 3 bölüm boyunca kullanıcı deneyimi (UX), bir problem çözme pratiği olarak tasarım, Agile süreçlerin yönetimi ve UX alanında kariyer yolculuğuna dair konuştuk.

Üçüncü ve son bölümün konusu ise, farklı tasarım disiplinleri ve tasarımcılarla verimli şekilde çalışmaya yönelik ipuçları.

İyi seyirler!

Şu anda İlham Verenler serisinin 8. içeriğini okuyorsun.

Serideki diğer 7 içeriğe göz atmayı unutma!

6. İlham Verenler #2.1 | Aras Bilgen: UX bilmeden UX tasarlanabilir mi?
7. İlham Verenler #2.2: Aras Bilgen: UX tasarımı vs. Agile süreçler
8. İlham Verenler #2.3: Aras Bilgen: Bir tasarımcı ile nasıl çalışılır?

Aras Bilgen her sektör, konu alanı ve coğrafyadan 15.000’den fazla uzmanın yer aldığı Expertera uzman platformunda “UX Expertise Lead” olarak görev yapmaktadır. Üzerinde çalıştığı ürünler dünyada 160 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. Üst düzey iş tecrübesini ve kuvvetli akademik birikimini uluslararası konferanslarda paylaşmakta, her ölçekte şirkete uygun stratejik tasarım danışmanlığı ve eğitimler vermektedir.

Eğitim hayatına Tarsus Amerikan Lisesi’nde başlamıştır. Lisans derecesini Bilkent Bilgisayar Mühendisliğinden, yüksek lisans derecesini Georgia Tech Bilgisayar Bilimlerinden almıştır. Microsoft Research’te yüzeylerle uzaktan etkileşim için hareket bazlı (gestural) bir sistem geliştirmiştir. University of California Irvine ve Lancaster University’de benzer akademik çalışmalarda bulunmuştur.

Intel’de Kullanıcı Deneyimi Planlama Yöneticisi olarak çalışmış, mobil ve yeni nesil teknolojilerde kullanıcı deneyimi üzerine yoğunlaşmıştır. Görevi boyunca Samsung ortaklığı ile Tizen işletim sisteminin, Nokia ortaklığı ile MeeGo işletim sisteminin UX planlamasını yürütmüştür. Bunun yanında Intel’in marka sistemini şirket çapındaki yazılım ürünlerine uyarlayan komitede görev almıştır. Monitise’da Ürün Geliştirme Grup Yöneticisi olarak görev yapmış, ürün yöneticileri ve tasarımcılardan oluşan takımıyla beraber İş Bankası, TEB, Visa, eBay, Turkcell ve Türk Havayolları gibi öncü finans ve e-ticaret firmaları için dijital deneyimler yaratmıştır. Dünyanın en büyük çiçek ve hediye sitesi olan ÇiçekSepeti’nde Ürün Direktörü olarak çalışmıştır. Garanti Teknoloji’de Deneyim Tasarımı ve Geliştirme Müdürü olarak görev yapmış, tasarımcı ve önyüz geliştiricilerden oluşan takımıyla Garanti Bankası’nın mobil uygulamaları, web siteleri, ATM’leri, kurumsal yazılımları, chatbotları, kullanılabilirlik çalışmaları ve deneyim stratejisi üzerinde çalışmıştır.

Yemek yapmaya bayılır. Günde üç öğünün az olduğunu düşünmekte ve İstanbul’da en iyi tantuniyi nerede bulabileceğinizi bilmektedir.

Eylül ayının sonunda SHERPA Blog webinarları kapsamında bir panel de gerçekleştirecek olan Bilgen’e LinkedIn veya Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz.

%20 indirim fırsatı! Girişimciye Dönüş, SHERPA Blog okurlarına %20 indirimli! 2 ay sürecek online girişimcilik eğitimleriye problemi gözlemekten fikir bulmaya, müşteriyi doğrulamaktan yatırımcı sunumuna kadar tüm girişimcilik adımlarını video ve araçlarla adım adım öğren. İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

Tasarım ve eğitim ihtiyaçlarınız için ise halen görev almakta olduğu Expertera’yla iletişime geçebilirsiniz.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Nitelikli kahve tasarlanabilir mi? kronotrop-ozgun-sarisoy

Nitelikli kahve tasarlanabilir mi?

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Girişimcinin pusulası: Kullanıcı deneyimi araştırması

Girişimcinin pusulası: Kullanıcı deneyimi araştırması

Gizle