Röportajlar

Sosyal ağlar güven duygusunu zedeliyor mu?

Digital Age Summit 2018 boyunca güven konusunu konuştuğumuz röportaj serimizin üçüncüsünde konuğumuz akademisyen Jens Binder oldu. Sosyal ağlar ve insan psikolojisi üzerine çalışan Binder ile güven duygusunun online alanlara nasıl yansıdığı ve sosyal medya ağlarının güven olgusunu nasıl değiştirdiği üzerine konuştuk.

Alkan Dalkılıç 18 Haziran 2018

Digital Age Summit 2018 boyunca yaptığımız röportajlarımızın ilkinde güven oluşturmada oyun ve oyunlaştırmanın nasıl bir oynadığını, ikincisinde tamamen kullanıcılarının güveni üzerine inşa edilmiş bir teknoloji olan blockchain‘i tartışmıştık. Üçüncü bölümümüzde ise neredeyse her anımızda yanımızda olan sosyal ağlar ve bu yeni iletişim şeklinin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini masaya yatırdık.

Nottingham Trent Üniversitesi öğretim görevlilerinden Jens Binder bize online kamusal alanların insan psikolojisi üzerindeki etkilerini, dijital dünyada karşılıklı güvenin nasıl inşa edildiğini ya da yıkıldığını ve hem bilgi akışı hem de inanılmaz bir hızla gelişen teknolojinin güven kavramını nasıl bir evrime tabii tuttuğunu anlattı.

İyi seyirler!

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir