Röportajlar

UXPA Turkey #DünyaKullanılabilirlikGünü etkinliğinde neler oldu?

UXPA (User Experience Professionals Association) Türkiye şubesinin Dünya Kullanılabilirlik Günü kapsamında 17 Kasım 2018'de gerçekleşen tüm günlük etkinlikte neler yaşandı, hangi konular masaya yatırıldı?

SHERPA Blog 19 Kasım 2018
uxpa-tr-2018-wud-design-good-evil-social

UXPA, kullanıcı deneyimi tasarım ve kullanılabilirlik alanında uzman olan ya da uzmanlaşmak isteyen kişileri bir araya getiren uluslararası bir topluluktur. Temel amacı, meslektaşlar arasındaki iletişimi ve çalışma alanlarını genişleterek ürün- servis ve yaşam bazında kullanıcı deneyimini geliştirmek olan UXPA topluluğunun Türkiye şubesi, 17 Kasım 2018’de Dünya Kullanılabilirlik Günü çerçevesinde bir etkinlik düzenledi. “Design for good or evil?” sorusu etrafında şekillenen sunumlar, workshoplar ve panellerden oluşan ve tüm gün süren etkinliği SHERPA Blog olarak Kolektif House Maslak’tan canlı olarak yayınladık. Şimdi de okurlarımızla paylaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Sunum, panel ve workshop katılımcıları

Çeşitli sektörlerin yaklaşımları ışığında “Dark UX“, engelsiz teknolojiler tasarlamak, Yapay Zekâ‘nın iyilik için kullanımı gibi ufuk açıcı sunumlar, paneller ve atölye çalışmalarıyla geçen dolu dolu bir günün içeriklerini size sunmak bizim için büyük bir keyif. Umarız siz de bilgi birikiminizi artırabilir ve sunumlardan keyif alırsınız.

İyi seyirler!

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz