UXPA Turkey #DünyaKullanılabilirlikGünü etkinliğinde neler oldu?

UXPA Turkey #DünyaKullanılabilirlikGünü etkinliğinde neler oldu? uxpa-tr-2018-wud-design-good-evil-social

UXPA, kullanıcı deneyimi tasarım ve kullanılabilirlik alanında uzman olan ya da uzmanlaşmak isteyen kişileri bir araya getiren uluslararası bir topluluktur. Temel amacı, meslektaşlar arasındaki iletişimi ve çalışma alanlarını genişleterek ürün- servis ve yaşam bazında kullanıcı deneyimini geliştirmek olan UXPA topluluğunun Türkiye şubesi, 17 Kasım 2018’de Dünya Kullanılabilirlik Günü çerçevesinde bir etkinlik düzenledi. “Design for good or evil?” sorusu etrafında şekillenen sunumlar, workshoplar ve panellerden oluşan ve tüm gün süren etkinliği SHERPA Blog olarak Kolektif House Maslak’tan canlı olarak yayınladık. Şimdi de okurlarımızla paylaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Sunum, panel ve workshop katılımcıları

Çeşitli sektörlerin yaklaşımları ışığında “Dark UX“, engelsiz teknolojiler tasarlamak, Yapay Zekâ‘nın iyilik için kullanımı gibi ufuk açıcı sunumlar, paneller ve atölye çalışmalarıyla geçen dolu dolu bir günün içeriklerini size sunmak bizim için büyük bir keyif. Umarız siz de bilgi birikiminizi artırabilir ve sunumlardan keyif alırsınız.

İyi seyirler!

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Son bilgi mimarisi bükücü: Ben Terrett Ben Terrett

Son bilgi mimarisi bükücü: Ben Terrett

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
“Pazaryeri” nedir, girişimler nasıl kullanmalıdır? yeni-nesil-kafasi-pazaryeri

“Pazaryeri” nedir, girişimler nasıl kullanmalıdır?

Gizle