Dr. Yener Girişken ile nöropazarlama ve pazarlamanın geleceğine dair

Dr. Yener Girişken ile nöropazarlama ve pazarlamanın geleceğine dair

TÜAD düzenlediği Araştırma Zirvesi’nin bu seneki konusu “Derin Etki” idi. Zirve boyunca konusunda kanaat önderi olarak kabul edilen isimlerle hem derin etki yaratmanın yollarını hem de başarılı örnekleri konuştuk. Son konuğumuz ise ThinkNeuro kurucusu Dr. Yener Girişken oldu. Kendisiyle nöropazarlama (neuromarketing), araştırma ve tasarım alanlarına etkileri ve pazarlamanın geleceği üzerine sohbet ettik.

Dr. Yener Girişken ile masaya yatırdığımız bazı konu başlıkları ise şöyle:

  • Seçimlerimizin ne kadarı bilinçli, ne kadarı içgüdüsel?
  • Nöropazarlama araştırmalarında kullanılan yöntemler neler?
  • Algılarımıza yön veren bulgulara dair nöropazarlamanın etik yaklaşımları nasıl olmalı?
  • Ürün ve servis tasarımında nöro-araştırma yöntemlerinin kullanım alanları neler?

İyi seyirler!


Dr. Yener Girişken – ThinkNeuro CEO

Doktorasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bilim Dalı’nda alan Dr. Yener Girişken, ABD’de Kuzey Karolina Üniversitesi’nde pazarlama odaklı MBA yapmıştır. Türkiye’nin ilk nöropazarlama şirketi ThinkNeuro’nun kurucusu ve CEO’sudur. 2011 yılından itibaren nöropazarlama sistemleriyle reklam, alışveriş ve müşteri deneyimi (UX, CX), marka konumlandırma, dijital pazarlama araştırmaları yapan Girişken, bu araştırmalar sırasında gönüllü deneklerin beyin görüntüleri (fNIRs,EEG) ve göz hareketlerinin (Eye Tracking) senkronize biçimde ölçülmesi yöntemiyle duyguları harekete geçiren motivasyonları anlamaya çalışmaktadır.

TED konuşmacısı olan Girişken Türkiye ve dünyada nöropazarlama alanında akademik ve profesyonel birçok konferansa konuşmacı olarak davet edilmiştir. Dünya Nöropazarlama Bilim ve İş Konseyi (NMSBA)’nin Türkiye başkanı olan Girişken aynı zamanda Türkiye Araştırmacılar Derneği başkan yardımcısıdır. Gerçeği Algıla – Nöropazarlama Yolculuğunda İlk Adımlar isimli kitabı başta olmak üzere birçok uluslararası akademik yayını da bulunmaktadır.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Bora Yılmaz: “Kaybedecek zaman yok”

Bora Yılmaz: “Kaybedecek zaman yok”

Gizle