William Odom | Yavaş Etkileşim Tasarımı

Sosyal, bulut tabanlı ve mobil kaynaklı bilgi işlemenin hayatımızın bir parçası olduğu günümüzde, daha önce görülmemiş hacimlerde kişisel dijital veri ürettiğimiz, işlediğimiz ve paylaştığımız, yadsınamaz bir gerçek. Hayatımızı belgeleyen dijital veriler geniş arşivler oluşturmaya başladıkça tüm bunları yapabilmemizi sağlayan teknoloji de geleceğimizle ilgili karmaşık soru ve kaygıları beraberinde getiriyor. Konuya tasarım gözünden bakan William Odom, […]

 
slow-interaction-design

Sosyal, bulut tabanlı ve mobil kaynaklı bilgi işlemenin hayatımızın bir parçası olduğu günümüzde, daha önce görülmemiş hacimlerde kişisel dijital veri ürettiğimiz, işlediğimiz ve paylaştığımız, yadsınamaz bir gerçek. Hayatımızı belgeleyen dijital veriler geniş arşivler oluşturmaya başladıkça tüm bunları yapabilmemizi sağlayan teknoloji de geleceğimizle ilgili karmaşık soru ve kaygıları beraberinde getiriyor. Konuya tasarım gözünden bakan William Odom, “Yavaş Etkileşim Tasarımı” başlıklı konuşmasında dijital veri ve teknolojilerle kurduğumuz ilişkinin olası uzun vadeli etkilerini irdelemenin yanı sıra, tasarımcıların, bu dijital veriler için günlük hayatımızda kalıcı bir alan oluşturmadaki rollerini tartışacak.

Odom, ortaya yeni çıkan bu karmaşık soruları, yavaş etkileşim tasarımına odaklanan ve yakın dönemde gerçekleştirilen “tasarım yoluyla araştırma” projeleri üzerinden ele alacak.