Yardımcı oyuncular: Görseller, şekiller ve stiller

Arayüzü tasarımı, bir bakıma içeriği doğru, etkili ve ilgi çekici bir şekilde konumlandırma sanatıdır. Başarılı arayüzler, kullanıcılara sunulan içeriklerin amaçlandığı gibi algılanmasına büyük katkılar sağlar. Özellikle metin içeriklere destek olan ikonlar, illüstrasyonlar, fotoğraflar gibi irili ufaklı görsel öğeler, kullanıcının ilgisini cezbettiği gibi aynı zamanda sunulan içeriğin akılda kalıcı olmasını da sağlar. Bu yazımda sizlerle arayüzdeki başrol metinlere, yardımcı oyuncu olmak üzere tasarlanan şekil ve stil çalışmalarını paylaşacağım.

00

02

İçerikleri dost canlısı renkler ve çizimleriyle destekleyen Zaib Ali böylece kullanıcılara daha içselleştirilebilir ve anlaşılabilir bir deneyim sunuyor.


03

Bir çok arayüz tasarımında illüstrasyonlara yer veren ve bunları animasyonlarla da haraketle geçiren Robbin Cenijn kullanıcı algısını etkileşimlerle yönlendirmeyi başarıyor.


04

Çalışmalarında son derece basit ve anlaşılabilir ikonlara yer veren Felasquez kullanıcıyı yakalamada minimalizmin gücüne güveniyor.


 

05

Bu çalışmayı basitliğinden ve baskın olan renklerden dolayı farklı buluyorum. Sıçramış bir boya parçasının üzerinde, her çizgi bu kadar iyi görünmeyebilir ancak Milkshake mesajını kullanıcıya ikon, metin ve renk bütünlüğüyle başarılı bir şekilde veriyor.


İlham alabileceğiniz diğer bazı yardımcı görsel tasarımları:

06

Maxwell Holyoke


07

Raaz Das


08

Kajdax


09

Ghani Pradita


10

Adobe Creative Cloud aboneliklerinde öğrencilere ve öğretmenlere özel %60 indirim fırsatlarını kaçırmayın.

Ibnu Masud

 

Bugün 0 makale daha okuyabilirsin. Sınırsız okumaya devam etmek için
Ücretsiz Kaydol

Bu içerik SHERPA Blog okurlarına özel.

Devamı ve daha fazlası için sadece okur girişi yapman yeterli.

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında bilgini pekiştir.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.
Neden kaydolmalıyım?