Ken Segall ile Steve Jobs ve basitlik üzerine

SHERPA Blog, Brand Week İstanbul Efsaneleri’nin sekizinci bölümünde efsanevi reklamcı Ken Segall’i ağırlıyor. Segall ile, Apple’da geçirdiği vakit boyunca Steve Jobs’dan öğrendikleri, basitliğin ürün tasarımına, müşteri deneyimine ve kurumsal yapılara nasıl entegre olduğuna, sürdürülebilirlik anlamında nerede durduğuna dair uzun uzun konuştuk.

Basitlik kavramına harcadığı efor hiç de basit olmayan Segall, konunun en başarılı uygulayıcılarından biri olarak Steve Jobs’ı örnek veriyor. Basitliğin, müşteri sadakatinden kurumsal yapılara, iş yapma tarzından iletişim düsturlarına kadar içselleştirilmesinin en büyük kazanımlardan biri olduğunu iddia ediyor.

İyi seyirler!

Kimdir?

Ken Segall | Kreatif Direktör, Danışman, Yazar

Ken Segall ismi, eğer reklamcılık dünyasına özel bir ilgi duymuyorsanız, sizde bir çağrışım yapmayabilir. Ancak Think Different dediğimizde çoğunuzda bir ışık yanacaktır. 5 yıl boyunca süren ve bir reklam filmine verilen ilk Emmy ödülünü hak eden bu efsanevi kampanyanın yaratıcı yönetmenidir. Apple’ın 2000’ler sonrası iletişiminin neredeyse tamamını şekillendiren ekibi yöneten Segall, “iMac”in isim babası ve Apple’ın ünlü “i” ön ekinin de mucididir.

Apple dışında, yine teknoloji dünyasının en büyük aktörleri olan IBM, NeXT ve Intel ile de çalışan Segall, kelimenin tam anlamıyla basitliğin kitabını da yazmıştır. Türkiye’de O Kadar Basit Ki! isiyle yayımlanan kitabında, Apple’daki kampanya süreçlerinden renkli örneklerle Steve Jobs’ın iflasın eşiğindeki bir şirketi nasıl zirveye taşıdığını anlatıyor.

Bugün 0 makale daha okuyabilirsin. Sınırsız okumaya devam etmek için
Ücretsiz Kaydol

Bu içerik SHERPA Blog okurlarına özel.

Devamı ve daha fazlası için sadece okur girişi yapman yeterli.

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında bilgini pekiştir.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.
Neden kaydolmalıyım?