Akış Şeması Tasarlamanın Altın Kuralları

SHERPA Blog, 2018

Bir projeye başlarken, sonunu başarılı biçimde getirebilmek için iyi bir yol haritasına sahip olmak her şeyden önemlidir. Akış şemaları için de dijital dünyanın yol haritaları demek pek yanlış sayılmaz.

Projenizi belirlenen hedefe ulaştırmak amacıyla, belirli aşamaları ve dönüm noktalarını sembolize eden simgeleri kullanarak hazırlayacağınız akış şemaları size büyük resmi öngörebilme konusunda yardımcı olur.

SHERPA ekibi olarak hazırladığımız Akış Şeması Tasarlamanın Altın Kuralları adındaki e-kitapta hem bu konsepti yakından tanıma fırsatı bulacak, hem de iş akışınızı doğru ve etkin biçimde görselleştirme yollarını kavrayacaksınız.

E-kitap içeriğinde akış şemalarının ne ifade ettiğini, akış şemalarında kullanılan sembollerin anlamlarını, kulvarların nasıl kullanıldığını, akış şeması çizerken dikkat etmeniz gereken noktaları, bu süreçte en sık yapılan hataları, yaygın olarak kullanılan akış şeması şablonlarını ve başarılı online akış şeması yaratım araçlarını okuma fırsatı bulacaksınız.

İyi okumalar!
SHERPA

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

DİĞER SHERPA Blog KİTAPLARI

idf-kullanici-deneyimi-tasariminin-temelleri-kitap
Kullanıcı Deneyimi Tasarımının Temelleri

Kullanıcı Deneyimi Tasarımının Temelleri kitabı, Interaction Design Foundation (IDF) ve SHERPA Blog işbirliğiyle Türkçe’de!

Sistem içerisinde AARRR! Metrikleri

Edinmeden gelire, AARRR metrikleri ve başarılı örnekleri bu e-kitapta derlendi.

SHERPA Blog’dan 2016’nın en çok okunan 25 UX makalesi

2016’da SHERPA Blog’un en çok okunan makalelerini bir e-kitapta derledik.

UX Efsaneleri

Yayınlanmaya başladığı günden itibaren büyük ilgi gören ve SHERPA Blog tarafından Türkçe’ye çevrilen UX Efsaneleri e-kitap formatında.