UX Efsaneleri

SHERPA Blog, 2018

Kullanıcı deneyimi tasarımının doğru bilinen yanlışları bu e-kitapta!

“Web sitenizin deneyimini önyargılara göre değil, kanıtlara göre tasarlayın.”

UX profesyonelleri Zoltán Gócza ve Zoltán Kollin’in yukarıdaki sloganla, kullanıcı deneyimi tasarımına yönelik yaygın önyargıları ve doğrularını kanıtlarla göstermek amacıyla yayınladıkları UX Efsaneleri yazı dizisini SHERPA Blog takipçilerinin yakından tanıyacağına eminiz.

Orijinal adresinde yayınlanmaya başladığı günden itibaren büyük ilgi gören ve çok sayıda dile çevrilen UX Efsaneleri, yazarlarımız tarafından Türkçe’ye çevrilerek SHERPA BLOG’da periyodik olarak yayınlanmıştı. Okuyucularımızın bütün UX efsanelerini bir arada görebilmek için yarattıkları çözümleri öğrendiğimizde, hepsini bir e-kitapta kitap formatına uygun olarak derlemek ve okuyucularımızla paylaşmak istedik.

İyi okumalar!
SHERPA

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da

DİĞER SHERPA Blog KİTAPLARI

Sistem içerisinde AARRR! Metrikleri

Edinmeden gelire, AARRR metrikleri ve başarılı örnekleri bu e-kitapta derlendi.

idf-kullanici-deneyimi-tasariminin-temelleri-kitap
Kullanıcı Deneyimi Tasarımının Temelleri

Kullanıcı Deneyimi Tasarımının Temelleri kitabı, Interaction Design Foundation (IDF) ve SHERPA Blog işbirliğiyle Türkçe’de!

SHERPA Blog’dan 2016’nın en çok okunan 25 UX makalesi

2016’da SHERPA Blog’un en çok okunan makalelerini bir e-kitapta derledik.

Akış Şeması Tasarlamanın Altın Kuralları

Bu e-kitapla, hem akış şeması konseptini yakından tanıma fırsatı bulacak hem de iş akışınızı doğru ve etkin biçimde görselleştirme yollarını kavrayacaksınız.