10 adımda tasarım sürecinizi iyileştirin

10 adımda tasarım sürecinizi iyileştirin

Tasarım, ilk bakışta görsel bir süreç gibi algılansa da bütün olarak işlevsellik ve etkinlik gibi önemli fonksiyonları bünyesinde barındırıyor. Bu yazımda, tasarım sürecini müşteriyle yapılan ilk görüşmeden, yazılım geliştirmeye kadarki tüm aşamalarda daha hızlı ve daha verimli hale getirebilecek belli başlı adımları birlikte inceleyeceğiz.

1. Bilgi akışını maksimum seviyede tutun

Projenin henüz başlangıcında; müşterinizden aldığınız brief sonrasında, iki tarafın da birbirini net olarak anladığını düşünebilirsiniz. Ancak brief ne kadar açık olursa olsun, hatta defalarca fikir alışverişinde bulunsanız da müşterinizin aklındaki stil ve kurguyu tam olarak anlayamamış olabilirsiniz.

İşe bu şekilde başladığınızda, ilk sunuma kadar başınıza geleceklerden habersiz mutlu mesut çalışabilir, fakat müşterinize gösterdiğiniz ilk ekran ya da sayfa ile büyük bir şok yaşayabilirsiniz. Bu şekilde küçük küçük kalp krizleri geçirmemek için brief sürecinde, hem müşterinizden örnek çalışmalar isteyebilir hem de tüm konuşulanlardan yaptığınız çıkarımlara göre örnek çalışmalar gösterip orta noktada buluşabilirsiniz.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
  • Avatar
    UX Designer

    Güzel bir blog yazısı!

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
10 adımda tasarım sürecinizi iyileştirin

10 adımda tasarım sürecinizi iyileştirin

Gizle