Listeler

Daha başarılı bir freelancer olmanızı sağlayacak 20 araç

Freelance çalışmak çok güzel fakat kendi patronunuz olmak, yapılması gereken onlarca iş anlamına gelebilir. Bu listedeki 20 aracı kullanarak verimliliğinizi artırabilirsiniz!

Berk Bayri 10 Mayıs 2019

Freelance çalışmayı ve yaşamayı seçmek, aşık olduğunuz işi yapmaya odaklanmak anlamına geliyor. Bir başka deyişle, kendi çalışma takviminize göre çalışmayı seçme özgürlüğü ya da nereden çalıştığınızı ve kim için çalıştığınızı seçebilme esnekliği.

Ancak çoğu kişi bunun aynı zamanda kendi vergilerinizi hesaplamak, kendi yöneticiniz olmak ve kendi fırsatlarınızı bulmak anlamına geldiğini düşünmüyor. Bu seçimi yapmayı tercih eden kişilerin sayısı arttıkça, kendi işinde çalışanlar için tasarlanan araçların sayısı ve kalitesi de git gide artıyor.

İşte daha başarılı bir freelance çalışan olmak için seçebileceğiniz araçlar:

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
 • Nuh Mehmet SOYLU

  Bir tane de ben öneride bulunayım OneTab uygulaması gibi çalışan The Great Suspender ile belirli süre kullanılmayan tab’lar sessize alıp Chrome Ram değerlerinden ve dikkat dağınıklığından kazanç sağlıyorsunuz. Çok güzel bir içerik olmuş, kaleminize sağlık.

 • beyzadegrafik

  Hadi bir tane de ben öneri vereyim daha çok tasarımcılar için faydalı olabilecek bir eklenti, adı Site Palette mağazadan yüklemesi yapıldıktan sonra tasarımcılar sayfalarda gezinirken sayfanın renklerinden ilham almak isterse eklentiye bir tık yapıyor sonrasında tüm sayfayı eklenti tarayıp yeni sekmede mevcut sayfada kullanılan tüm renklerin kodlarını çıkartıyor, arayüzü çok güzel sol yeni sekmenin sol kısmında mevcut sayfanın küçük bir görünümünü de açıyor bu şekilde renk kodlarına kolayca ulaşılmış olunuyor. İçerik güzel başlık daha güzel, elinize sağlık.

 • kamilklkn

  Not alamak için bende daha önce google keep kullanıyordum. Son zamanlarda Notion’a geçtim. Google Keep’den çok daha verimli çalıştığını söyleyebilirim.

 • Merve Yılmaz

  Çok yardımcı bir paylaşım oldu benim için. Ayrıca yorumlardan da şahane örnekler geldi.
  Emeğinize sağlık!

 • Tuğçe Karahisar

  Harika bir içerik, emeğinize sağlık

Senin İçin Öneriyoruz