Listeler

Google’dan 4 yeni sertifikalı online eğitim programı

Onurcan Eki, Google'ın yeni sertifikalı online eğitim programlarını inceledi ve profesyonel kariyerinde etkili bir adım atmak isteyenler için öne çıkan 4 sertifika programı listeledi.

Onurcan Eki 07 Nisan 2021

COVID-19 pandemisinin ekonomik olarak getirdiği adaptasyon eğitim dünyasına da yansımış durumda. Google ise pandemiden kaynaklı olarak artan işsizliğe karşı elini taşın altına koyarak, ilk kez geçtiğimiz yıl duyurduğu 4 yenilikçi online eğitim programını yayına aldı.

6 ayda tamamlanabilen bu sertifikalı eğitim programları, günümüz iş dünyasının beklentilerine göre tasarlanmış. Eğitimlerin tamamının Google’ın deneyimli çalışanları tarafından oluşturulmasının yanında, ücretlerinin de oldukça uygun olduğunu söylemek mümkün. Google Küresel İlişkiler Kıdemli Başkan Vekili Kent Walker, geçtiğimiz yıl Twitter’da yayınladığı makalesinde, bu sertifikaların 4 yıllık lisans diplomaları ile eşdeğer olduğunu duyurmuştu.

Google Career Certificates programının öne çıkan özellikleri

  • Programlar 1-2 haftalık içeriklere sahip değiller. Google’ın bir eğitiminin tamamlanması için tahmin ettiği süre 6 ay.
  • Eğitimleri edinmek için herhangi bir ön koşul bulunmuyor. Farklı sektörlerden, farklı profesyonel alanlardan olsanız bile 4 programa da katılabilirsiniz.
  • Programların içerikleri, Google’ın deneyimli çalışanları tarafından oluşturuluyor.
  • Eğitim programlarının ücreti $39.
  • Finansal olarak eğitimleri karşılamayacak kullanıcılar için burs seçenekleri mevcut.
  • Tüm eğitimler, Coursera üzerinden çevrimiçi olarak erişime açık.

Google Career Certificates kapsamında hangi eğitimler var?

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et