Makaleler

SaaS platformunuzu 15 öneriyle bir sonraki seviyeye taşıyın

SaaS platformunuzun performansı iyi. Ancak sadece iyi. Peki, daha iyisini yapabilir mi? Platformunuzun bocalamasına neden olan 5 etkeni ve platformunuzun deneyimini iyileştirecek 15 önerimizi inceleyin.

Serhan Yazar 06 Ocak 2016

SaaS platformunuzun performansı iyi. Ancak sadece iyi. Daha iyisini yapabilir. Hem mevcut şirketler hem de yeni kurulan start-up firmalar için lead artırma, satış artırma, retention geliştirmeye ek olarak, hizmet ve özellikler ile satış artırma üzerine verdiğimiz ipuçları sayesinde ellerinizden kayan kullanıcılara bir kanca atın.

Bocalama Sebepleri Neler?

Değer önermenizin (value proposition) net olmaması

Bounce rate’iniz yüksek, dönüşüm oranınız düşük. Potansiyel müşterileriniz, ürününüzün yaptığı işi ve ona neden ihtiyaçları olduğunu net olarak anlayamadıkları için ilk 5 saniye içerisinde sitenizden çıkıyorlar. Bunun nedeni yüksek olasılıkla sunduğunuz ürünün esas noktasının; nasıl çalıştığının ve diğer çözümlerden neden farklı olduğunun net olmaması. Hatta belki de platformunuzun edinim kanallarının, sitenizin tasarımının, sitenizde yer alan metin içeriklerinin ve pazarlama materyallerinizin, ürününüzü diğerlerinden ayıran esas nokta ile uyuşmaması. Sebep bu.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir