Persona ile Tanışın

Persona ile Tanışın

Eskiler anlatır. Pazarlama dinamiklerinin arz ve taleple ifade edilebildiği dönemlerde, satın alma deneyimi bugün yaşadığımızdan çok farklıydı. Ödemesini peşin yaptığımız halde alabilmek için aylarca kuyrukta beklediğimiz ürünler geride kaldı. Şimdilerde taksitlerini 3 ay ötelediğimiz, hatta bazen para bile vermediğimiz (bkz: McDonald pay with lovin)  bir pazardayız. O kadar çok ürün ve bir o kadar da çok tüketici var ki kimin neyi, neden alacağı her geçen gün daha karmaşık bir soru haline geliyor.

Bu soruya cevap bulabilmek için uzun süren maliyetli çalışmalar yapıyoruz. Pazar araştırmaları, fokus gruplar, anketler bize çok değerli bilgiler veriyor. Fakat ne yazık ki sizi tüketicilerle tanıştırmıyor. Rapor sonuçlarında gördüğünüz B+ ve A ile gerçekten tanıştınız mı? Telefon rehberinizde B+ ya da A diye isimlendirdiğiniz insanlar var mı? Yıllardır B+ sandığınız kişi sakın Tyler Durden olmasın.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

    Benzer Yazılar

    SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
    Persona ile Tanışın

    Persona ile Tanışın

    Gizle