2016’nın öne çıkan UX tasarım trendleri

2016’nın öne çıkan UX tasarım trendleri

Kullanıcı deneyimin öneminden bu blogda yeterince bahsetmiş olmalıyız. Nasıl bir ürün ya da servis tasarlarsanız tasarlayın, eğer karışık, sıkıcı ya da sürekli yükselen standartları yakalama konusunda başarısız bir deneyim sunuyorsanız, ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını başka bir yerde gidermesi an meselesi. Bu nedenle, iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanın anahtarı da yükselen trendlere ayak uydurmak oluyor zaman zaman. Bu işe dilerseniz şurada derlediğimiz güncel trendlere göz gezdirerek başlayabilirsiniz. Eğer “2016 yılının ilk yarısı sona ermişken en çok karşımıza çıkan, kullanıcı deneyimini bir seviye yukarı taşıyan trendler nelerdir?”diye sorarsanız, o zaman sizi yazının devamına davet ediyoruz.

Artık tek odağımız ekranlar değil

Konu kullanıcı deneyimine geldiğinde, web tasarımcılarının artık biraz daha düşünmeleri gerekiyor. Yakın bir zamana kadar tek olay ekran tasarlamak iken, artık kullanıcı deneyimi sadece masaüstü, dizüstü, tablet ve akıllı telefon ekranlarıyla sınırlı değil. Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, giyilebilir teknoloji, akıllı ev sistemleri ve diğer teknolojik gelişmeler kullanıcı deneyimi varsayımlarını alt üst etti. Şimdilerde pek çok tasarımcı bu yeni gelişmelere ayak uydurma görevleri üstleniyor, aynı zamanda mevcut UX know-how’ından da yararlanarak bu teknolojilerde uygulanabilecek yeni standartlar ve pratikler geliştiriyor.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 745 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 48 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

  Benzer Yazılar

  SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
  “UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

  “UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

  Gizle
  KEŞFETMEYE DEVAM ET
  Hata mesajlarınızı optimize edin #1

  Hata mesajlarınızı optimize edin #1

  Gizle