Makaleler

Anlamlı oyunlaştırma: Motivasyon odaklı bir deneyim tasarlamak

Motivasyon odaklı bir deneyim tasarlamak ve anlamlı oyunlaştırma kurguları oluşturmak için hangi yöntemler izlenmeli?

Ercan Altuğ Yılmaz 07 Kasım 2019

Günümüzde en sık duyduğum şeylerden biri, son 3-5 yıldır tüm pazarlama tekniklerinin sıradanlaştığı, tüm iletişim yöntemlerinin birbirinin aynı olduğu ve hedef kitledeki kullanıcıların kesinlikle çok çok farklı bir dil olmadıkça dikkat kesilmediği bir döneme doğru gitmeye başladığımız.

Dikkat aralığının 8 saniyeden aşağı düşme klişesini dikkate aldığımızda, yeni nesilde gözlemlediğimiz “güneş batışını izleyemez, ancak Netflix’te akışına kapıldığı diziyi onlarca saat kıpırdamadan izler” şeklinde ifade edebileceğimiz insan davranış patternlerini (örüntülerini) çözenlerin kazanacağı bir döneme giriyoruz.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Ersin Çelik

    Eline sağlık Altuğ, bence çok güzel bir başlangıç olmuş. Gerçek hayattan örnekleri paylaştığın yazılarını okumayı çok isterim.

  • msahincim@gmail.com

    Gerçekten çok güzel. Sadece ekran başında oynanan oyunlarda kalmamalı bu sistem. Özellikle eğitim sisteminde takımlar kurularak oynanabilecek oyunlarda kurgulanmalı ve dersler bu sistem üzerinden işlenmeli. Akşam ev ödevinin iki level atlamak olması keyifli olurdu herhalde.

Senin İçin Öneriyoruz