Arayüz tasarımında hayalet butonlar

Arayüz tasarımında hayalet butonlar

Arayüz tasarımında, hayalet butonların birçok avantajı var, ama etkin bir şekilde uygulanması, görsel tasarım öğeleriyle uyumlu olmasını gerektiriyor.

Estetik, minimal veya mükemmel tasarım çizgilerine sahip, hayalet adı verilen, sadece çizgileri olan ve gerçekten kullanımı zor butonlardır. Görsel, solid renge sahip arka plan veya geçişli renklerin üzerinde olan, kullanıcının “Gel bana, dokun!” vurgusuna sahip estetik bir butondan bahsediyorum. İsmi itibariyle komik görünüyor olabilir. Yalnız, açık konuşmak gerekirse hayalet buton, profesyonel tasarımcıların vazgeçilmezidir.

Hayaletlere inanıyor musunuz? Hayalet avcısı oldum! Araştırmalarım arasında hayalet konusu size bir çok deneyim kazandıracak. Hayalet buton kullanımı güzel olan ve tasarım stiline uygun olmayan web site örneklerine şöyle bir göz atalım.

Haruki Murakami

Ünlü yazar Haruki Murakami, yırtıcı bir hayvan gözünün yakın çekim yapılmış görseli, sade renk seçimi ile beyaz metin üzerinde web sitesi ile ilginç bir gizemi açığa çıkarıyor. Navigasyonda kullandığı hayalet buton seçenekleri ile uğursuz bir atmosferi gizlice canlandırıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
UX eşik noktası: Tasarım olgunluğuna erişmek ve ötesi ux-tipping-point-tuba-erdem

UX eşik noktası: Tasarım olgunluğuna erişmek ve ötesi

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
2019 için 9 içerik pazarlaması trendi 2019-icerik-pazarlamasi-trendleri

2019 için 9 içerik pazarlaması trendi

Gizle