Berlin’e yerleşmek: Bir tasarımcının deneyimleri

Berlin’e yerleşmek: Bir tasarımcının deneyimleri

Tasarımcı olarak gününüzün en az 8 saatini daha iyiyi yaratabilmek için tasarlayarak geçiriyorsanız, mesleki deformasyon kavramının ne demek olduğunu çok iyi biliyorsunuz demektir. Günlük hayatınızda aldığınız her hizmeti sorguluyor, anlamlandırmaya çalışıyor ve sonunda daha iyisi tasarlanabilecekken “Abi neden böyle yapmışlar ki?” diye kendinize soruyorsanız sizi bu tarafa alalım.

Bindiğimiz otobüsten kullandığımız haritaya, bastığımız akbilden satın aldığımız kahveye kadar; birbirinden habersiz birileri, hayatı ayrı parçalar halinde tasarlarken biz onu bir bütün olarak yaşıyoruz. Peki, bir gün başka bir ülkeye taşınmaya karar verip hiç bilmediğiniz bir kültürde olgunlaşmış bürokrasiyi deneyimlemeye başladığınızda neler olur dersiniz?

“Bir deneyimi anlamak için onu yaşayan kişiye anlattırın”

Bu bir deneyimin öyküsü; bir servis ve etkileşim tasarımcısı olarak Fjord’un İstanbul ofisinden Berlin ofisine transfer olmamla başlayan bir öykü. Hikâye, benden önce şehre yerleşen arkadaşlarımın deneyimlerini dinleyerek başladı; aslında daha çok, farklı kültürlerin bürokrasiyi nasıl şekillendirdiğini anlamaya çalışarak.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
WebExpo 2019: Hangi değerler ve yaklaşımlarla tasarlıyoruz?

WebExpo 2019: Hangi değerler ve yaklaşımlarla tasarlıyoruz?

Gizle
SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
CSS Preprocessor’ler (Ön-derleyiciler) ve SASS

CSS Preprocessor’ler (Ön-derleyiciler) ve SASS

Gizle