Makaleler

CRM alt yapısı ile 24 bin ağaç nasıl kurtarılır?

Düşünün; sadece bir günlük süre içinde alışveriş yaptığınız mağazalarda ya da küçük işletmelerde, ödemesini yemek kartıyla yaptığınız restoranlarda, ATM’lerde kaç adet makbuz alıyorsunuz? Buruşturup attığımız bu bilgi fişleri için kaç ağaç yok ediliyor olabilir?

Berk Bayri
Berk Bayri 26 Ekim 2016

Düşünün; sadece bir günlük süre içinde alışveriş yaptığınız mağazalarda ya da küçük işletmelerde, ödemesini yemek kartıyla yaptığınız restoranlarda, ATM’lerde kaç adet makbuz alıyorsunuz? Kaba taslak bir hesaplama yaptık ve gördük ki, bu basit – ve çoğu zaman işlevsiz – bilgi fişlerini kullanarak her gün bir ormanı yok edecek kadar çok kağıt kullanıyoruz. Üstelik çoğunlukla buruşturup atmak için.

Peki, bu neden önemli ve bu bilgiyi almanın başka bir yolu yok mu?


Sanal gerçeklik sistemlerinin yaygınlaştığı, 3 boyutlu yazıcıların artık neredeyse standart bir ofis gerecine dönüşmeye başladığı, bütün verilerimizin vatandaşı olduğumuz devletlerin ve müşterisi olduğumuz şirketlerin veritabanlarında tutulduğu 2016 yılında, yaptığımız ödeme işleminin dökümünü bir kağıt çıktısı olarak almak sizce ne kadar önemli? Başka bir açıdan soracak olursak, ne kadar önemli olmalı?

 • Avatar
  UX Designer

  Süper bir yazi! No comment!

  • Avatar
   Berk Bayri

   Çok teşekkürler! Beğendiğinize sevindim.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da
İlgini çekebilir