Makaleler

E-mail marketing işe yarar mı?

Var olduğu günden bu yana e-mail bir çok pazarlamacı için başvurulan ilk adres oldu. Günümüzde sosyal medya, Adwords, SEO gibi kanalların sıkça kullanılması e-mail pazarlamayı biraz geri plana itsede doğru strateji ile yaklaşıldığı takdirde faydalarının göz ardı edilemeyecek düzeyde olduğunu görebilirsiniz.

Batuhan Ünal 20 Nisan 2015
email-marketing

Dijital pazarlamanın dinamik ve sürekli gelişen yapısı bizi her geçen gün yeni bir yöntem yeni bir araç ile tanıştırıyor. Başarılı dijital pazarlamacıların çalışmaları da bu yönde şekilleniyor, dinamik yapıya olabildiğince ayak uydurmaya, yenilikleri takip etmeye ve her alanda potansiyel müşterilerinin yanında olmaya çabalıyorlar. Ancak önemli noktalardan biri; yeni alternatiflere yönelirken mevcut kanalların işleyişini engellememek hatta daha iyi performans alabilmek için iyileştirmelerden kaçınmamak gerekiyor.

Var olduğu günden bu yana e-mail bir çok pazarlamacı için başvurulan ilk adres oldu. Günümüzde sosyal medya, Adwords, SEO gibi kanalların sıkça kullanılması e-mail pazarlamayı biraz geri plana itsede doğru strateji ile yaklaşıldığı takdirde faydalarının göz ardı edilemeyecek düzeyde olduğunu görebilirsiniz. Öyle ki Marketing Sherpa’nın yaptığı çalışmalara göre pazarlama yöneticilerinin %60’ı e-mail pazarlanın ROI(yatırım geri dönüşü)’yi olumlu yönde etkilediğine inanıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Serhan Yazar

    E-Posta pazarlama kesinlikle işe yarıyor, tabi nasıl yapıldığına bağlı olarak. Artık sadece analitik değil, aynı zamanda müşterinin e-posta açma zamanları ve tıklama oranları göz önüne alarak zaman dağılımlı gönderimler ile oranlar daha da yukarıya çekilebilir.

    Gelecekte ise daha fazla kişiselleştirme işlemleri daha kolay yapılabileceğinden ve e-postanın müşteriyi sms veya çağrı kadar sıkboğaz eden bir yöntem olmadığını düşünürsek, dönüşüm oranlarının da aynı oranda artacağını düşünüyorum. Hele ki telefonlarda her geçen gün kendini geliştiren uygulamalar ile birleştirildiğinde konu bir hayli gelişebilir.

İlgini çekebilir