Makaleler

Evde çalışarak geçen 2 hafta SHERPA’ya ve SHERPA Blog’a neler öğretti?

Bu yazıda, evde kalarak uzaktan çalıştığımız bu 2 hafta boyunca, takım olarak ne gibi sorunlarla karşılaştığımızı ve bu sorunlara nasıl çözümler bulduğumuzu paylaşmak istedik.

SHERPA Design Studio 03 Nisan 2020

Corona virüsü ile ilgili haberleri okuyorsunuz. İş ciddileşiyor. Bazı iş yerleri uzaktan çalışmaya hazırlanıyorlar. Biz de buna karşı önemlerimizi almak amacıyla, Pazartesi günü ilk evden çalışma denememizi yapacağız.

Yakup Bayrak, 13 Mart 2020

Kurucumuz Yakup Bayrak, o gün çalışanları için en iyi kararı aldı. Daha önce böyle bir çalışma düzeni konusunda deneyimimiz olmadığı için, evden çalışmanın avantajlarını ve dezavantajlarını görebileceğimiz bir test günü planlamak yerinde bir karardı. Tabii o sırada, evden çalışma için yapacağımız deneme gününün belirsiz bir süreye dönüşeceğini hiçbirimiz bilmiyorduk.

Bu yazıda, evde kalarak uzaktan çalıştığımız bu 2 hafta boyunca, takım olarak ne gibi sorunlarla karşılaştığımızı ve bu sorunlara nasıl çözümler bulduğumuzu paylaşmak istedik.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • 01:18

    Bu yararlı paylaşımlar için teşekkürler. Evde çalışma modeline henüz geçmemiş, geçmek isteyen firmalar ve firma çalışanları için iyi bir deneyim yazı olduğu inancındayım.

  • kubrademirist123@gmail.com

    Bayıldım! Öncelikle katkıda bulunan tüm Sherpa ailesine selamlar ve de elinize sağlık. Evden çalışan biri olarak birkaç sözüm olsun istedim benim de. Normal zamanda sabahları kalkmak zor gelmiyordu, şimdi gelmeye başladı. Yine normal zamanda sigara aralarım öğleden önce iki kere olurken, şimdilerde bir baktım ki üçe hatta dörde çıkmış. Pijamalarımla çalışmak yine çok büyük bir sorun değil ama ya miskinlik şeytan olup aklıma girerse? Buna bir dur demek gerekiyordu. Önce masamın hemen karşısındaki duvara kocaman bir kağıt astım ve üzerine şöyle yazdım: BU DÖNEM BİTTİĞİNDE SANA NE YAPTIN DİYE SORMAZ MI HAYAT? ONA NE DİYECEKSİN? UTAN, BAŞINI ÖNE EĞ, ŞİMDİ KALDIR VE ÇALIŞ! 🙂 sanırım işe yarıyor:) sigara konusuna gelince hala biraz fazla. sevgiler

  • barangurcan

    Harika içerik çok teşekkürler. Bazı sorunları okurken kendi yaşadığım deneyimlerle bağ kurdum. Elinize sağlık =)

İlgini çekebilir