Form dönüşümünü artırmak için ipuçları

Form dönüşümünü artırmak için ipuçları

Kullanıcı, ziyaret ettiği bir web sitesinin içeriğinde, kullanılabilirliğinde, okunabilirliğinde veya arayüzünde sorun yaşıyor ve deneyiminden tatmin olmuyorsa, kaçması an meselesidir. Oysa ki kullanıcı deneyimi ve arayüz tasarımında yapılacak ufak değişiklikler ile form dönüşüm oranları çok farklı boyutlara taşınabilir.

Peki tasarım şablonları, psikolojik ilkeler ve uygulamalar ile dönüşüm artırmak web sitenize nasıl yardımcı olacak? Buyurun, UI Patterns için konuyu mercek altına alan Anders Toxboe tarafından verilen örneklerle birlikte inceleyelim:

Satır içi doğrulama ekleyin

Kullanıcı deneyimi tasarımında, kullanıcının hangi yola sapacağı ya da sapmayacağı önceden planlanmalı ve tasarım çeşitli yönlendiriciler içermelidir. Web formlarının önemli yönlendiricilerinden biri de satır içi doğrulamadır. Eylemleri adım adım doğrulanan kullanıcılar bir sonraki aşamaya geçme konusunda daha istekli davranırlar.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

  Benzer Yazılar

  İLGİNİ ÇEKEBİLİR
  Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

  Tasarımcılar için araştırma rehberi

  Gizle
  KEŞFETMEYE DEVAM ET
  Onboarding: Kulllanıcılarınızı Ağırlama Sanatı

  Onboarding: Kulllanıcılarınızı Ağırlama Sanatı

  Gizle