Form dönüşümünü artırmak için ipuçları

Form dönüşümünü artırmak için ipuçları

Kullanıcı, ziyaret ettiği bir web sitesinin içeriğinde, kullanılabilirliğinde, okunabilirliğinde veya arayüzünde sorun yaşıyor ve deneyiminden tatmin olmuyorsa, kaçması an meselesidir. Oysa ki kullanıcı deneyimi ve arayüz tasarımında yapılacak ufak değişiklikler ile form dönüşüm oranları çok farklı boyutlara taşınabilir.

Peki tasarım şablonları, psikolojik ilkeler ve uygulamalar ile dönüşüm artırmak web sitenize nasıl yardımcı olacak? Buyurun, UI Patterns için konuyu mercek altına alan Anders Toxboe tarafından verilen örneklerle birlikte inceleyelim:

Satır içi doğrulama ekleyin

Kullanıcı deneyimi tasarımında, kullanıcının hangi yola sapacağı ya da sapmayacağı önceden planlanmalı ve tasarım çeşitli yönlendiriciler içermelidir. Web formlarının önemli yönlendiricilerinden biri de satır içi doğrulamadır. Eylemleri adım adım doğrulanan kullanıcılar bir sonraki aşamaya geçme konusunda daha istekli davranırlar.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

  Benzer Yazılar

  SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
  Bir portakal nasıl paylaşılır?

  Bir portakal nasıl paylaşılır?

  Gizle
  SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
  Apple Knowledge Navigator ve gelecek vizyonları

  Apple Knowledge Navigator ve gelecek vizyonları

  Gizle