Google Analytics’i anlamak: Site hızı raporları

Google Analytics’i anlamak: Site hızı raporları

Web sitenizdeki sayfaların yüklenme sürelerini iyileştirmek, web sitenizin ticari performasını artırmak için yapılması en temel ve en öncelikli işlerden biri. Sayfa yüklenme süresinin bir saniye uzamasının yaklaşık %7 ziyaretçi kaybına tekabül ettiği söyleniyor. Bu nedenle, birçok Google Analytics kullanıcısı da site hızı raporlarını özellikle sayfa zamanlamalarını (Davranış > Site Hızı > Sayfa Zamanlamaları)— düzenli olarak takip ediyor.

Site Hızı (Temsili)

Buraya kadar bir sorun yok, ta ki raporun varsayılan görünümünü Ort. Sayfa Yükleme Süresi birimine göre sıralayıp yüklenmesi dakikalar süren sayfalarınızı görene kadar:


Yukarıda görüldüğü üzere, /7-basarili-akis-semasi-sablonu sayfası için ortalama yükleme süresi 142 saniye! “Ortalama süre 142 saniye” ifadesi, bu sayfanın yüklenmesinin ziyaretçilerin en azından bir kısmı için 142 saniyeden de uzun sürdüğü anlamına geldiğinden, bu raporu gördüğünüzde panik halinde yazılım ekibinizin kapısına dayanabilirsiniz.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 745 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 48 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
İyi bir fikrin mi var? Test et! bora-kilic-kullanici-testleri

İyi bir fikrin mi var? Test et!

Gizle