Makaleler

Growth Hacking İçin Ön Koşullar Neler?

Dijital dünyada yaşanan gelişmeler ile hızlı büyüme gösteren firmaların sayısı da artıyor. İmkanların böylesine iyileşmesine rağmen Growth(Büyüme) süreci kolayca erişilebilecek ve kısa sürede tamamlanacak bir süreç değildir.

Batuhan Ünal 15 Mayıs 2015

Dijital dünyada yaşanan gelişmeler ile hızlı büyüme gösteren firmaların sayısıda artıyor. Güçlü analiz araçları, yeni sosyal mecralar, e-mail pazarlaması vb. araçlar ile müşterilere doğrudan ulaşıp, isteklerini ve ihtiyaçlarını daha kolay anlayabiliyoruz. Tüm bu imkanların iyileşmesine rağmen Growth(Büyüme) süreci kolayca erişilebilecek ve kısa sürede tamamlanacak bir süreç değildir.

Dropbox, Hotmail, Linkedin, AirBnb, Facebook gibi örnekleri gördükçe iştahınızın kabardığını biliyorum. Hatta pazarda en iyi ürünün sizin ki olduğunuda biliyorum! Yazılımcılarınızın yazamadığı kod, tasarımcının elinden gelmeyen iş yok. Bu özelliklerin Growth(Büyüme) başlangıcı için yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?

drawing business growth

Not defterimizin takipçileri organizasyonel hedeflerinizi belirlemek için DMMP modelini, bu hedeflere ulaşmak için atacağınız adımları AARRR modeli ile tanımlamayı, uygun ölçüm aracını seçmeyi ve entegre etmeyi hatta Cohort analizinin, A/B testinin ve veri odaklı karar verme süreçlerinin nasıl yürütüleceğini öğrendi. Süper! Growth Hacking konseptini uygulamak için hazır sayılırsınız. Ancak aynı durum organizasyonunuz içinde geçerli mi? Gelin beraber bakalım.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et