Makaleler

Growth Hacking ve Agile teknikleri bir arada nasıl uygulanır?

Milyon dolarlık değerlemeye ulaşmış girişimleri takip eden ve uyguladıkları stratejileri inceleyen yeni nesil girişimcilerin şu an odaklarındaki konu Growth Hacking. Çevik (Agile) yönetim teknikleri de en az onun kadar, aynı ekosisteme ait insanların odağında. Peki her ikisini birlikte uygulamak ne kadar mümkün?

Batuhan Ünal 08 Mayıs 2015

Milyon dolarlık değerlemeye ulaşmış girişimleri takip eden ve uyguladıkları stratejileri inceleyen yeni nesil girişimcilerin şu an odaklarındaki konu Growth Hacking. Her ne kadar algılanış ve uygulanış açısından ülkemizde tam olarak oturmasa da, konseptin mevcut popülaritesine baktığımda, Growth Hacking’in girişimcileri iş modellerini farklı açılardan gözlemeye ve bir şeylerin eksik yapıldığına dair uyarmaya başladığını söyleyebilirim. Yazının başında, ilerisi için faydalı olacağını düşündüğüm DAM Growth Hackers not defterimizden iki yazıya göz atmanızı öneririm.

“Düşük Bütçeli Online Pazarlama” mı?
5 Büyük Growth Hacking Yalanı

Growth Hacking ile ilgili kısa girişin (ve okumanızın) ardından bu zamana kadar not defterinde yer vermediğimiz konulardan birisi olan Agile yönetim teknikleri ile devam etmek istiyorum. Hızlı şekilde değişen teknoloji, kullanıcı davranışları ve iş yapış şekilleri her boyuttan organizasyonu bu koşullara adapte olma noktasında sıkıntıya sokuyor. Mevcut metodolojiler yetersiz kaldığında ve hızlı işleyen süreçlere ihtiyaç duyduğunuzda Agile tekniklerini kurumunuza entegre etmeyi düşünmelisiniz. Nereden çıktığı ve neden ihtiyaç duyulduğunu daha iyi anlamak için tarihte kısa bir yolculuğa başlamaya hazır mısınız?

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir