Makaleler

Güven veren tasarım nasıl yaratılır?

İnsan ilişkilerinde olduğu gibi, kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda da güven çok önemlidir. Her ne kadar tasarım trendleri hızlıca değişse de, güven veren tasarımın anahtarları değişmez. Tasarımın kalitesi, deneyimin tutarlılığı, insancıllık öğesi ve itibar yönetimi bu anahtarların başlıcaları.

Bora Kılıç 13 Şubat 2017

İyi ilişkiler her zaman güven üzerine inşa edilir. Yalanını yakaladığınız o çok sevdiğiniz arkadaşınızla her şeyin eskisi gibi olması mümkün müdür? Ya da o çok önemli iş görüşmesine giderken sizi yanlış yollara sokan ve geç kalmanıza sebep olan navigasyon uygulamasını bir daha kullanır mısınız? Güven bir kez zedelendi mi, onu geri kazanmak neredeyse imkansızdır.

Güvenilir bir websitesi ya da uygulama geliştirmek için dikkat edilmesi gereken pek çok şey var. İşin güzel tarafı, her ne kadar tasarım trendleri her geçen yıl değişse de kullanıcıya güven hissi veren temel unsurlar değişmiyor. Peki nedir bu temel unsurlar?

Tasarımın Kalitesi

Kalite aslında jenerik, göreceli ve zamanla değişen bir kavram. Tabii bahsettiğiniz tasarımın estetik yönü ise. Bu nedenle kalite kavramını objektif kıstaslar üzerinden değerlendirmek daha doğru olur.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Ersin Çelik

    ?? Tüm yazınız gibi, özellikle, son cümlenize tamamen katılıyorum.
    Tasarım trendleri gibi, güven sağlayan unsurlar da zaman içerisinde değişebiliyor. Tüm web sitelerini, uygulamaları,.. vs. yaşayan varlıklar olarak görüp, kişisel bakımlarını eksik etmemeli. ?

Senin İçin Öneriyoruz