Makaleler

İçerik mi deneyimi şekillendirir, deneyim mi içeriği?

Yaygın kanı içerik ile deneyim arasında bir tavuk-yumurta paradoksundan söz etse de, müşteri ya da kullanıcılarınıza sunduğunuz iyi deneyimin özünde doğru kurgulanmış, üstüne kafa yorulmuş içerik yatıyor. Peki, marka değerine katkısı açısından değerlendirildiğinde sanki deneyimin altında eziliyor gibi görünen içeriğin bu gizil gücü nereden geliyor?

Tuba Çakır 18 Ocak 2017

Yaygın kanı içerik-deneyim ilişkisinde bir tavuk-yumurta paradoksundan söz etse de, müşterilerinize ya da kullanıcılarınıza sunduğunuz iyi deneyimin özünde doğru kurgulanmış, üstüne kafa yorulmuş içerik yatıyor. Peki, marka değerine katkısı açısından değerlendirildiğide sanki deneyimin altında eziliyor gibi görünen içeriğin bu gizil gücü nereden geliyor?

Bilgi teknolojileri alanında önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketlerinden biri olan Gartner’ın tahmini, 2017 yılına kadar şirketlerin %89’unun öncelikli rekabet alanının müşteri deneyimi olacağı yönündeydi. Bu öngörüden hareketle, kilit farklılaştırıcı olarak müşteri deneyimini anlamak, müşterilerinizin markanıza ulaşma aşamasından karar verme ve satın alma sürecine neler yaşadıklarını öğrenmeye ve dahası ürün veya hizmetlerinizi mümkün olduğunca basit, açık ve verimli bir şekilde sunmaya yönelik çalışmakla ilgili.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz